Premiera The Wolf Among Us 2 przesunięta

Premiera The Wolf Among Us 2 przesunięta na 2024 r. Gra zadebiutuje w odcinkach

Wszyscy fani studia Telltale Games, którzy nadal oczekują na triumfalny powrot twórców kultowej przygodówki The Walking Dead, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Kontynuacja ciepło przyjętej adaptacji komiksowej serii Fables nie pojawi się w tym roku. Niestety, premiera The Wolf Among Us 2 została przesunięta na 2024 rok. Co ciekawa, twórcy zapowiadają, że ich kolejny tytuł również zadebiutuje w odcinkach.

W takcie udzielanego redakcji IGN wywiadu, aktualny dyrektor generalny Telltale Games zdradził kulisy powstawania tytułu. Głównym powodem przesunięcia premiery The Wolf Among Us 2 jest przeniesienie gry na silnik Unreal Engine 5. Niestety wymaga to ponownego wykonania wielu aspektów produkcji, które powstały już na Unreal Engine 4. Jamie Ottilie zwrócił również uwagę na trudności związane z ponownym budowaniem studia w trakcie pandemii COVID-19. Chęć uniknięcia wypalenia zawodowego oraz ogólnego kryzysu w zespole sprawiły, że debiut w 2023 roku został zagrożony. Dodatkowo, studio Telltale Games postawiło sobie za punkt honoru wydanie dopracowanego tytułu wysokiej jakości, który z powodzeniem będą mogli nazwać swoją „najlepszą grą”. Dlatego też premiera The Wolf Among Us 2 została ostatecznie przeniesiona na 2024 roku. Podobnie jak poprzednie tytuły studia, także TWAU2 zostanie wydany w formie epizodycznej. Tym razem jednak, w momencie premiery pierwszego odcinka, pozostałe epizody będą już ukończone.

Źródło: IGN.com


Gdzie kupić tanio The Wolf Among Us na Steam?

Łowcy, jeśli jeszcze nie posiadacie pierwszej odsłony gry w swojej kolekcji, to polecamy Wam nadrobić zaległości. Poniżej znajdziecie najlepsze oferty na tanie The Wolf Among Us na Steam. W tym miejscu warto również zaznaczyć, że produkcja otrzymała świetne, nieoficjalne spolszczenie, które znajdziecie na stornie GrajPoPolsku:

Jeśli natomiast Wasz głód przygodówek jest znacznie większy, to w naszym artykule znajdziecie najlepsze gry przygodowe point and click ostatnich lat, w które warto zagrać w 2023 roku 🙂

Sklepy: Tagi:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.