Premiera Dead Island 2 została... przyspieszona! Gra otrzymała status "gold"

Premiera Dead Island 2 została ponownie przeniesiona. Nieoczekiwanie nie mówimy jednak o kolejnym opóźnieniu, a… przyspieszeniu debiutu o tydzień, dzięki czemu zagramy już 21 kwietnia 2023 r. Tym samym gra o zombie od Dambuster Studios ucieknie z nieprzyjemnego dla niej terminu – 28 kwietnia, w którym musiałaby walczyć o uwagę odbiorców z Jedi Star Wars: Survivor i wydawanym kilka dni później Redfall.

Twórcy zakomunikowali, że prace nad grą zostały już zakończone, a sam tytuł osiągnął złoty status, dzięki czemu może już ruszać do tłoczni. Przez najbliższe 2,5 miesiąca deweloperzy będą zajmowali się ostatnimi szlifami, eliminowaniem błędów i poprawkami, które trafią do nas wraz z day 1 patchem.

Gra trafi na PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, a także PC za pośrednictwem Epic Games Store. Dead Island 2 na Steam pojawi się zapewne po zakończeniu trwania okresu ekskluzywności. Osoby niepałające miłością do platformy Tima Sweeneya muszą więc odczekać dodatkowe kilka miesięcy, a może i nawet rok.


Łowcy, co sądzicie o tym, nieco zaskakującym ogłoszeniu? Rzadko zdarza się, by twórcy przyspieszali debiut swojego dzieła. Jak myślicie, czy data premiery Dead Island 2 uległa zmianie z powodu obaw przed pojedynkiem o portfele graczy z tytułem od Respawn Entertainment?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.