Premiera Counter-Strike 2

Premiera Counter Strike 2 jeszcze w tym roku! Valve zaprasza na testy

Piekło zamarzło! Plotki o przesiadce kultowej serii sieciowych strzelanek na silnik Source 2 stały się już internetowym memem. Przy każdej możliwej okazji gracze wymagali od Valve zapowiedzi oczekiwanych od dawna nowości. W ostatnim czasie znów wiele się mówiło na ten temat. Nareszcie nastał jednak ten dzień i oficjalnie zapowiedziano Counter-Strike 2! Tytuł będzie stanowił darmowe ulepszenie do CS:GO. Premiera Counter-Strike 2 została zaplanowana na lato tego roku.

Na oficjalnej stronie dotyczącej serii pojawił się wpis zapowiadający premierę Counter-Strike 2. Twórcy obiecują, że będzie to największy skok technologiczny w historii cyklu. Jedną z najważniejszych zmian będzie wprowadzenie do gry dynamicznego dymu, który od teraz będzie tworzony przez granaty jako obiekt wolumetryczny. W dużym uproszczeniu oznacza to, że będzie się on zachowywał znaczniej bardziej naturalnie, dzięki możliwości wchodzenia w interakcje ze środowiskiem. Poza tym postanowiono całkowicie wyeliminować wpływ częstotliwości aktualizacji serwera (tzw. tick rate) na czynności wykonywane przez graczy, co znacznie upłynni rozgrywkę. Na przesiadce na silnik Source 2 skorzysta też oprawa graficzna. Doskonale znane graczom mapy zyskają nowe życie dzięki wzbogaceniu ich o szereg nowych detali i efektów wizualnych, które zostały stworzone zupełnie od podstaw. Rozbudowano także dźwięk przestrzenny, aby w trakcie zabawy był on bardziej realistyczny i precyzyjny.

Najważniejszą informacją dla fanów CS:GO jest fakt, że uzyskają oni dostęp do Counter-Strike 2 za darmo, w formie bezpłatnej aktualizacji. W ramach przesiadki nie utracicie też żadnych zdobytych przedmiotów. Cały Wasz ekwipunek zostanie przeniesiony do CS2 i ulepszony wizualnie, dzięki wykorzystaniu możliwości silnika Source 2. Już dzisiaj wybrani gracze CS:GO otrzymają dostęp do ograniczonych testów nowej wersji.

Źródło: Counter-Strike.net


Łowcy, co sądzicie o zapowiedzi Counter-Strike 2? Graliście lub gracie nadal w CS:GO? Jakie macie oczekiwania wobec przesiadki na Source 2? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.