Poznaliśmy cenę PlayStation Portal od Sony. PSP kupimy jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku czeka nas premiera kolejnego urządzenia od Sony. Nie będzie to jednak ani wyczekiwane PS5 z dopiskiem Pro, ani tym bardziej Slim, a PlayStation Portal – handheld pozwalający na strumieniowe przesyłanie gier z konsoli PlaYStation 5 przy pomocy Wi-Fi. Sprzęt będzie wyposażony w 8-calowy ekran LCD, umożliwiający zabawę w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę. To nie wszystkie atrakcje, które przygotowała dla nas dziś japońska firma. Miłośnicy marki niebawem będą mieli okazję zakupić też dwie pary słuchawek.

PlayStation Portal trafi na rynek w tym roku, w niewygórowanej cenie

Pamiętacie jeszcze zapowiedziany w maju Project Q? PlayStation Portal to właśnie urządzenie, które ukrywało się pod tą roboczą nazwą. Dziś otrzymaliśmy nieco więcej szczegółów na jego temat. Zgodnie z zamieszczonymi na blogu Sony informacjami sprzęt dedykowany jest graczom, którzy muszą dzielić się telewizorem z innymi członkami rodziny, bądź mają ochotę pograć w innym miejscu niż zwykle. Łączność z konsolą odbywać się będzie za pomocą Wi-Fi. Sterować będziemy przy pomocy dołączonego do ekranu przełamanego kontrolera DualSense. Zaoferuje on wszystkie funkcje znane z „kompletnego” pada, w tym haptyczne wibracje i adaptacyjne triggery. Nowe „PSP” posiada też wbudowane gniazdo audio 3,5 mm.

Dzięki PlayStation Portal można grać w obsługiwane gry zainstalowane na konsoli PS5 i korzystające z Dualsense. Gry PS VR2 oraz tytuły przesyłane strumieniowo z chmury PlayStation Plus Premium nie są obsługiwane.

Premiera PlayStation Portal planowana jest jeszcze na ten rok. Dokładna data nie została jednak ujawniona. Bazowa cena PSP ustalona została na poziomie 199,99 USD | 219,99 EURO.

W najbliższym czasie dostaniemy też bezprzewodowe słuchawki Pulse w dwóch wersjach

Niebawem na rynku pojawia się także dwa nowe modele słuchawek. Skorzystają one z nowej technologii przesyłu zwanej PlayStation Link, pozwalającej uzyskać bezstratny dźwięk bez opóźnień przesyłu. Łączność z konsolą odbywać się będzie przy pomocy specjalnego adaptera USB, dołączanego do słuchawek.

Pulse Explore to pierwszy w historii Sony zestaw bezprzewodowych słuchawek dousznych wyposażony w dwa mikrofony i funkcji tłumienia szumów (ANC) wspartą sztuczną inteligencją, filtrującą dźwięki tła. Sprzęt zaoferuje bezstratną jakość dźwięku i będzie wyposażony w etui ładujące. Pulse Explore oferowane będą w cenie 199,99 USD | 219,99 EURO.

Pulse Elite natomiast to typowy headset podobny do obecnych już na rynku modeli. Podobnie jak w przypadku opisanych powyżej słuchawek dousznych Explore, tu również możemy liczyć na funkcję tłumienia szumów (ANC) wspieraną przez SI, oraz wysuwany mikrofon na wysięgniku. W komplecie znajdziemy również wieszak do ładowania. Słuchawki Pulse Elite będą dostępne w cenie 149,99 USD | 149,99 EURO.

Dokładna data premiery obu urządzeń nie jest jeszcze znana.

Źródło: PlayStation Blog

Łowcy, co myślicie o pomyśle stojącym za PlayStation Portal? Zamierzacie zainteresować się tym urządzeniem, by móc grać w łóżeczku lub w miejscu, gdzie król chodzi piechotą? Czy cena PSP jest odpowiednia jak za to, co oferuje sprzęt?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.