Poznaliśmy cenę oraz datę premiery DualSense Edge. Pad do PS5 w cenie Xbox Series S

Sony w końcu podzieliło się z nami nowymi informacjami na temat swojego nowego konfigurowalnego kontrolera. Data premiery DualSense Edge ustalona została na 26 stycznia 2023 r., a zamówienia przedpremierowe ruszą już w przyszły wtorek, 25 października.

Rekomendowana cena DualSense Edge ustalona została na poziomie 239,99 EUR, co po obecnym kursie daje nam około 1150 złotych. Wymienne moduły drążków będą dostępne za 24,99 EUR (120 zł). Polska cena DualSense Edge nie jest jeszcze znana.

Cena DualSense Edge w Polsce

Pojawiły się pierwsze oferty na nowy pad od Sony – kontroler wyceniono na 1199 zł.

Cena DualSense Edge w Polsce

Nasze przewidywania okazały się trafne. W sklepach pojawiły się pierwsze oferty na kontroler Sony. Niestety, musimy przygotować się na spory wydatek. Cena DualSense Edge w Polsce ustalona została na poziomie 1199 zł.

Cechy kontrolera DualSense Edge

Kontroler bezprzewodowy DualSense Edge zaoferuje wiele opcji personalizacji opartych na sprzęcie i oprogramowaniu, w tym mapowanie przycisków, opcję precyzyjnego dostrojenia czułości drążków, możliwość przełączania między wieloma profilami sterowania, a także unikalny interfejs użytkownika. Nie zabraknie też dobrze nam znanych funkcji zwykłego DualSense, w tym haptycznych wibracji oraz adaptacyjnych triggerów.

Użytkownicy będą mogli skorzystać z trzech trzy wymiennych nakładek na drążki – standardowej, niskiej i wysokiej, dzięki czemu łatwiej będzie dostosować kontroler pod swoje wymagania. Tylny panel otrzyma dwa niezależne moduły, z czego jeden wyposażony zostanie w łopatki. Dodatkowo kontroler będzie posiadał wymienne analogi, dzięki czemu dryfowanie przestanie być tak poważnym problemem 😉

W skład zestawu wejdą:

  • Kontroler bezprzewodowy DualSense Edge
  • Kabel USB w oplocie
  • 2 standardowe nasadki
  • 2 wysokie nasadki kopułkowe
  • 2 niskie nasadki kopułkowe
  • 2 przyciski z tyłu w kształcie kopułki
  • 2 tylne dźwignie
  • Obudowa złącza
  • Pokrowiec

Źródło: PlayStation Blog


Łowcy, jak podoba Wam się cena DualSense Edge? Zamierzacie zaopatrzyć się w swój egzemplarz jeszcze przed debiutem pada, czy też poczekacie aż nadejdzie premiera DualSense Edge w Polsce i sięgniecie do niego dopiero po pierwszych recenzjach? A może uważacie, że jest to przerost formy nad treścią i pozostaniecie przy zwykłym kontrolerze?

PlayStation 5 to ósmy cud świata i szczyt możliwości branży gamingowej 😉 Jeżeli myślisz podobnie, dołącz do facebookowej grupy zrzeszającej fanów konsol SonyŁowcy Gier Playstation.
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.