Portal 2 w Games With Gold ostatnia gra na Xbox 360

Portal 2 i Thrillville ostatnimi grami na Xbox 360 w Games With Gold

O tym, że Microsoft usuwa gry Xbox 360 z usługi dowiedzieliśmy się niespełna dwa miesiące temu. Abonament zostanie okrojony już 1 października. Zgodnie z dzisiejszą zapowiedzią oferty na wrzesień, Portal 2 i Thrillville będą ostatnimi grami na X360 w Games With Gold.

O nadchodzących zmianach jako pierwsi dowiedzieli się holenderscy subskrybenci GWG. Otrzymali oni wiadomości e-mail informujące, że od 1 października 2022 roku do Games with Gold przestaną być dodawane gry na Xbox 360. Microsoft tłumaczył tę decyzje faktem, że firma osiągnęła już granicę możliwości wprowadzania do katalogu oferty nowych gier z konsoli siódmej generacji.

Wrzesień to ostatni miesiąc, w którym Games With Gold będzie działać na dotychczasowych zasadach. Zgodnie z nimi, posiadacze subskrypcji Xbox Live Gold i Xbox Game Pass Ultimate mogli odebrać w każdym miesiącu 4 gry za darmo. Odpowiednio dwa tytuły na Xbox One oraz dwie produkcje na Xbox 360. Od przyszłego miesiąca abonament zostanie jednak okrojony wyłącznie do gier z konsoli XOne.

Microsoft postanowił jednak pożegnać Xbox 360 mocnym akcentem i jedną z ostatnich gier w Games With Gold na tę konsolę będzie Portal 2:

  • Thrillville (X360 & XOne & Xbox Series) – od 1 do 15 września 2022 r.
  • Portal 2 (X360 & XOne & Xbox Series) – od 16 do 30 września 2022 r.

Uwaga! Przypominamy, że wszystkie gry z Xbox 360 odebrane przez Was w ramach Games With Gold, zostały przypisane do Waszego konta na stałe. Powyższe zmiany nie usną ich z Waszej biblioteki, a uruchomić je można nawet po wygaśnięciu abonamentu.

Wciąż jednak nie wiemy, czy usługa Games With Gold zostanie zredukowana do dwóch gier w miesiącu, czy też produkcje z Xbox 360 zostaną zastąpione przez dodatkowe tytuły z Xbox One.

Promocja na 3 lata abonamentu Xbox Game Pass

Nowi i powracający subskrybenci XGP mogą skorzystać z promocji na 3 lata Xbox Game Pass Ultimate za jedyne 292 zł. Dla osób posiadających aktywny abonament, przygotowaliśmy poradnik z ofertą na na 5 miesięcy Xbox Game Pass Ultimate za 97,62 zł. Po więcej informacji o XGP zapraszamy na stronę TaniGamePass.pl 🙂

Wszystkich sympatyków Xboksów zapraszamy do grupy tematycznej na Facebooku, w całości poświęconej konsolom Microsoft Xbox One i Xbox SeriesŁowcy Gier Xbox.

Gdzie kupić tanio Xbox Live Gold?

Łowcy, przypominamy że Xbox Live Gold jest częścią subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate. Możecie jednak zakupić go osobno. W takim przypadku przygotowaliśmy dla Was zestawienie na tani Xbox Live Gold w cyfrowej dystrybucji:


Łowcy, jak oceniacie decyzję Microsoftu? Regularnie odbieraliście klasyczne produkcje na Xbox 360? A może Waszym zdanie do dobry krok na przód, a o siódmej generacji konsol należy juz zapomnieć? Dajecie znać w komentarzach 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.