Podwyżka ceny Baldur's Gate 3

Podwyżka ceny Baldur's Gate 3. Wczesny dostęp do gry Larian Studios kosztuje teraz 249 zł

Wyczekiwany RPG Baldur’s Gate 3 doczekał się podwyżki ceny. Do 14 maja za tytuł będący jeszcze w Early Access mogliśmy zapłacić 199 zł. Od teraz za wczesny dostęp do niedokończonej wersji gry zapłacimy aż 249 zł.

Cena Baldur’s Gate 3 na PC została podniesiona jeszcze podczas Early Access

Twórcy Larian Studios sprzedawali do tej pory pecetowe wydanie Baldur’s Gate 3 w formie wczesnego dostępu. Deweloperzy od początku zapowiadali, że w momencie premiery wersji 1.0, cena gry zostanie podniesiona do pułapu 59,99 EUR, jednak już teraz musimy zmierzyć się ze sporą podwyżką.

Do tej pory Early Access trzeciego Baldura kosztował 199 zł, a od połowy zeszłego tygodnia zainteresowani gracze muszą wyciągnąć ze swojego portfela aż 249 zł. Bardzo możliwe, że zmiany są podyktowane zeszłoroczną aktualizacją polskich cen gier, a co za tym idzie: inflacją. Warto mieć z tyłu głowy, że momencie premiery pełnej wersji cena gry może zostać ponownie podniesiona do wspomnianych 60 EUR (274,99 zł, według rekomendowanego przelicznika na Steam).

Oferty na Baldur’s Gate 3 w oficjalnej dystrybucji:

Premiera Baldur’s Gate 3 zostałą wyznaczona na 31 sierpnia 2023 roku.


Historia ceny trzeciej odsłony Wrót Baldura na PC prezentuje się w następujący sposób:

Aktualne i najlepsze oferty na Baldur’s Gate 3 znajdziecie w zestawieniu poniżej.


Łowcy, co sądzicie o zmianie ceny Baldur’s Gate 3? Czy Larian Studios zdąży na czas z premierą na koniec sierpnia? Dajcie znać w komentarzach.

Sklepy:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.