Xbox na Tokyo Game Show 2022

Podsumowanie konferencji Xbox na Tokyo Game Show 2022. Assassin's Creed Odyssey w Game Pass!

Microsoft na Tokyo Game Show 2022 przygotował trwającą około 40 minut prezentację poświęconą produkcjom zmierzającym na konsole Xbox. Podczas wydarzenia ujawniono też, jakie gry w Xbox Game Pass pojawią się w niedalekiej przyszłości i… jest tego sporo! Abonenci zagrają między innymi w Assassin’s Creed Odyssey (w Xbox Game Pass od 15 września), Ni No Kuni: Wrath of the White Witch Remastered oraz Deathloop.

Zapraszamy do naszego podsumowania, w którym znajdziecie wszystkie najważniejsze zapowiedzi i zwiastuny z konferencji Xbox na Tokyo Game Show 2022.

Microsoft na Tokyo Game Show 2022 – zapis transmisji

Jeśli przegapiliście live stream Xbox TGS 2022, nic straconego 🙂


Persona 5 The Royale w Xbox Game Pass

Wydarzenie rozpoczęło się od zwiastuna przypominającego, że Persona 5 w Xbox Game Pass pojawi się już w październiku. Trzecia i czwarta odsłona serii zadebiutują w usłudze „wkrótce” – niestety nadal nie podano żadnych konkretnych dat.

Wo Long Fallen Dynasty

Nowa produkcja deweloperów z Team Ninja przypominać będzie serię NiOh nie tylko pod względem klimatu i stylu oprawy graficznej. Twórcy na TGS 2022 zapowiedzieli, że w Wo Long Fallen Dynasty możemy spodziewać się wysokiego poziomu trudności i starć, które trzeba będzie rozgryzać metodą prób i błędów. W zamian zaś otrzymamy sporo satysfakcji towarzyszącej pokonywaniu kolejnych wyzwań.

Exoprimal – Anthem z gadami w roli głównej

W Exoprimal, najnowszej grze Capcomu, gracze zmierzą się z zagrożeniem ze strony dinozaurów. Raczej nie będzie to tytuł, w którym historia będzie miała szczególne znaczenie, ale mimo tego na TGS 2022 pokazano jej fabularny zwiastun. Kto wie, może twórcy szykują niespodzianki i czeka nas wciągająca, pełna zwrotów akcji opowieść? 😉

Naraka Bladepoint

Zwiastun prezentuje nową zawartość zmierzającą do Naraka Bladepoint, w tym drugi rozdział fabularnej kampanii. Przypominamy, że gra jest dostępna w Game Passie.

Ni No Kuni: Wrath of the White Witch Remastered

Przepiękna gra jRPG z 2013 trafi na konsole Microsoftu! Co więcej poinformowano, że Ni No Kuni: Wrath of the White Witch w XGP dostępne będzie jeszcze dziś. Szykujcie się na wspaniałą, pełną wzruszeń przygodę i oprawę inspirowaną twórczością studia Ghibli.

Danganronpa V3 Anniversary Edition

Danganronpa V3 od jakiegoś czasu była dostępna na konkurencyjnych platformach, a już dziś pojawi się w Xbox Game Pass w wydaniu z podtytułem Anniversary Edition.

Overwatch 2

Poznajcie Kiriko, nową bohaterkę Overwatch 2! Zaoferuje ona wsparcie na polu bitwy i będzie w stanie leczyć kompanów. Nie oznacza to jednak, że będzie bezbronna w starciu z oponentami, bo jej kunai również mogą sporo namieszać…

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes

Najnowszy zwiastun Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes przedstawia fragmenty rozgrywki z tej nadchodzącej produkcji oraz rozmowy z twórcami. Szykuje się nie lada gratka dla miłośników jRPG w klasycznym stylu!

Palworld – Pokemony z bronią maszynową?

Chcieliście Pokemony na Xboxa? No to je dostaniecie – prawie. 😉 Palworld połączy ze sobą łapanie sympatycznych stworków z walką przy użyciu m.in. łuku i broni palnej oraz craftingiem. Brzmi dziwnie, ale być może w tym szaleństwie jest metoda!

Assassin’s Creed Odyssey w Xbox Game Pass!

Kolejna odsłona popularnej serii Ubisoftu zawita do usługi Microsoftu. Assassin’s Creed Odyssey w Xbox Game Pass dostępne będzie jeszcze dziś, tj. 15 września 🙂

Deathloop wreszcie w bibliotece Xboksa

Ploteczki i przecieki się potwierdziły! Deathloop w Xbox Game Pass pojawi się 20 września, a już teraz możecie dokonać wstępnej instalacji tej produkcji. Gra na konsole Microsoftu trafi ze wszystkim aktualizacjami wydanymi po premierze, a także z dodatkową zawartością o nazwie Golden Loop.


Pozostałe wiadomości z Tokyo Games Show 2022

  • BlazBlue Cross Tag Battle pojawi się w XGP wiosną 2023 roku.
  • W tym samym terminie w Xbox Game Pass zobaczymy Guilty Gear Strive.
  • W 2023 na rynek trafi Fuga: Memories of Steel 2, a pierwsza część jeszcze dziś (15 września) ma zadebiutować w XGP.

Łowcy, która zapowiedź której gry w Xbox Game Pass najbardziej Was ucieszyła? 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.