PlayStation VR2 dla PlayStation 5 - poznalismy szczegóły next-genowych kontrolerów i gogli PSVR2

W trakcie targów CES 2022, reprezentujący firmę Sony, Jim Ryan przedstawił nowe informacje na temat systemu VR dla PlayStation 5. Next-genowe gogle VR nazywać się będą PlayStation VR2, natomiast kontrolery zostały określone mianem PlayStation VR2 Sense. PSVR 2 oferuje obraz w 4K z HDR, a do tego wyświetlacz OLED, rozdzielczość 2000×2040 na jedno oko oraz płynność do 120 Hz. Wciąż nie pokazano jednak, jaki będzie ostateczny wygląd urządzenia. Przy okazji zapowiedziano także grę Horizon Call of the Mountain, która tworzona jest tylko i wyłącznie z myślą o wirtualnej rzeczywistości.

W rozwinięciu wpisu znajdziecie materiał video z wczorajszej konferencji, a także najważniejsze cechy urządzenia.

Najważniejsze cechy PlayStation VR2

  • Wiernosć wizualna – Sony zamierza zapewnić jak najlepsze wrażenia wizualne, oferując możliwość rozgrywki w rozdzielczości 4K z HDR, przy 110-stopniowym polu widzenia i zastosowaniu renderowania w technice foveated. Obraz wyświetlany będzie na wyświetlaczu OLED o rozdzielczości 2000×2040 na jedno oko, w płynności rzędu 90 lub 120 Hz.
  • Śledzenie kontrolera oparte na goglach – W headsecie umieszczone są zintegrowane kamery śledzące ruchy gracza. Nie trzeba będzie stosować dodatkowych urządzeń zewnętrznych.
  • Nowe funkcje sensoryczne – Technologia PS VR2 Sense łączy w sobie śledzenie gałek ocznych, dźwięk 3D i feedback z gogli i kontrolerów. Headset wyposażony jest w silnik generujący wibracje, którego zadaniem jest zwiększenie immersji. Jako przykład jego wykorzystania podano podniesiony puls postaci w kryzysowych sytuacjach lub pęd przelatujących wokół głowy postaci przedmiotów. Kontrolery będą natomiast obsługiwać wibracje haptyczne oraz adaptacyjne triggery.
  • Eye Tracking – PS VR 2 wykryje ruch oczu, co wpłynie na zachowanie się postaci w grze i pozwoli lepiej wczuć się w rozgrywkę.

Specyfikacja techniczna PSVR2

Źródło: PlayStation Blog


Łowcy, zamierzacie sięgnąć po PlayStation VR 2 dla PlayStation 5? Jak podobają Wam się pierwsze materiały z uniwersum Horizon w wirtualnej rzeczywistości?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.