PlayStation 5

PlayStation VR dla PlayStation 5 - zdjęcia i szczegóły techniczne nowych kontrolerów

Sony zaprezentowało dzisiaj nowe kontrolery PlayStation VR dla PlayStation 5. Japońska korporacja podzieliła się pierwszymi szczegółami na temat urządzeń sterujących dla nadchodzącego zestawu VR, udostępniając przy tym kilka zdjęć ich nowej bryły. Kontrolery zostaną wyposażone zarówno w funkcje znane z padów DualSense, jak i kilka całkowicie nowych rozwiązań, które pozwolą twórcom gier zaoferować jeszcze bardziej realistyczne doznania, a graczom cieszyć się z maksimum kontroli i swobody ruchu. Przedstawiony projekt mocno różni się od pałeczek PlayStation Move, które służyły za kontrolery dla zestawu VR minionej już generacji.

W rozwinięciu wpisu znajdziecie najważniejsze cechy nowych kontrolerów PS VR, a także pierwsze ich zdjęcia.

Najważniejsze cechy kontrolera PlayStation VR

  • Adaptacyjne triggery: Technologia podobna do tej zastosowanej w kontrolerach DualSense. Adaptacyjne triggery pozwalają lepiej przedstawić opór stawiany przez niektóre czynności wykonywane w grach. W przypadku gier FPS umożliwiają m.in. symulację odrzutu broni (po każdym strzale trigger będzie delikatnie podskakiwał).
  • Haptyczne wibracje: Dzięki zoptymalizowanym dla kontrolera haptycznym wibracjom, każde odczucie w świecie gry będzie lepiej odzwierciedlone w rzeczywistości.
  • Wykrywanie dotyku: Dzięki funkcji wykrywania palców gracza, kontroler będzie wiedział, w jakim miejscu aktualnie znajduje się kciuk, palec wskazujący lub środkowy. Umożliwi to grającemu wykonywanie bardziej naturalnych ruchów.
  • Śledzenie: Kontroler ściśle współpracuje z headsetem PlayStation VR, dzięki pierścieniowi umieszczonemu w jego dolnej części.
  • Przyciski akcji i analogi: Kontrolery nie zaoferują symetrycznego rozłożenia przycisków, na każdym z nich znajdą się inne guziki (przykładowo krzyżyk i kółko na prawym kontrolerze, trójkąt i kwadrat na lewym)

Źródło: PlayStation Blog


Łowcy, zamierzacie sięgnąć po zestaw PlayStation VR dla PlayStation 5? W Jakie tytuły chcielibyście zagrać w wirtualnej rzeczywistości?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.