Już dziś PlayStation Showcase 2023! Sony zapowiedziało pokaz gier PS5 i PSVR 2

Długie oczekiwanie dobiegło końca! Sony za pośrednictwem swojego bloga, ogłosiło właśnie, że konferencja PlayStation Showcase odbędzie się w środę, 24 maja, o godzinie 22:00 czasu polskiego. Posiadacze konsol japońskiego producenta otrzymają więc niebawem wiele emocjonujących zapowiedzi gier zmierzających na PS4, PS5 i PSVR 2.

Aktualizacja

Do pokazu pozostała już tylko godzina.

Nowe gry PS5 i PSVR 2 zobaczymy już w środę

W ostatnich miesiącach korporacja z Kraju Kwitnącej Wiśni zajmowała się głównie promocją headsetu wirtualnej rzeczywistości PSVR 2, niechętnie wspominając o produkcjach dedykowanych konsoli 9. generacji. Chodzą głosy, że cisza w eterze spowodowana była chęcią uniknięcia demonstrowania nowych gier na wyłączność, w momencie gdy ekskluzywność była głównym zarzutem Jima Ryana przeciwko transakcji przejęcia Activision/Blizzard przez Microsoft.

Na szczęście, nowa impreza została właśnie zapowiedziana. Czego możemy spodziewać się po nadchodzącym PlayStation Showcase? W newsie nie powiedziano nic ponad to, że program potrwa nieco ponad godzinę i skupi się na grach na PS5 i PSVR 2, wśród których pojawią się zarówno nowe tytuły od PlayStation Studios, jak i zewnętrznych developerów. Z pewnością dostaniemy kilka konkretów na temat Final Fantasy XVI, w końcu dzieło Square Enix trafi do nas już w czerwcu, zapewne poznamy też datę premiery Marvel’s Spider-Man 2. Reszta pozostaje na razie owiana tajemnicą.

Transmisja na żywo rozpocznie się w najbliższą środę, 24 maja o godzinie 22:00 czasu polskiego na YouTube i Twitchu.

https://twitter.com/PlayStation/status/1658834831483060226

Źródło: PlayStation Blog


Łowcy, czekacie na PlayStation Showcase? A może gry Sony niezbyt Was interesują? Chcecie relację z wydarzenia? 😉

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.