PlayStation Project Q oficjalnie zaprezentowany! Sony ujawniło wygląd nowej konsoli

Ostatnie miesiące przyniosły nam sporo ploteczek na temat nowej konsoli Sony. Dziś otrzymaliśmy potwierdzenie, że PlayStation Project Q faktycznie istnieje i trafi na rynek jeszcze w 2023 roku!

Nowa przenośna konsola do działania wymagać będzie PS5. To właśnie na pełnowymiarowym urządzeniu uruchomimy gry, które następnie przy pomocy sieci Wi-Fi będą streamowane na Project Q. Następca PSP i Vity wyposażony będzie w 8-calowy ekran HD i wbudowany kontroler, na wzór DualSense. Niestety to wszystko, co na razie wiemy. Więcej informacji ma zostać ujawnione w późniejszym okresie.

PS. Zapowiedziano też nowe bezprzewodowe słuchawki „pchełki”, które zaoferują dźwięk nowej generacji. Będziemy mogli podłączyć je do PS5, PC, a także smartfonów, przy pomocy Bluetooth.

Łowcy, to tylko jedna z wielu zapowiedzi opublikowanych na wydarzeniu Sony. Po pełną listę nowości odsyłamy do naszej relacji z PlayStation Showcase 2023.


Łowcy, zamierzacie zakupić PlayStation Project Q, czy idea konsolki do streamowania gier z PS5 do Was nie przemawia?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.