PlayStation 4 logo

Dziennikarze serwisu Bloomberg dotarli do informacji, z których wynika, że koszt produkcji PlayStation 5 może wynieść 450$. To zaś oznaczałoby, że sama konsola mogłaby kosztować od 470$ do nawet 500$. Co więcej, w Europie prawdopodobnie mielibyśmy do czynienia z przelicznikiem 1:1, przez co za PS5 zapłacilibyśmy 500 euro, a więc około 2130 zł – znacznie drożej, niż za PlayStation 4 Pro.

Więcej informacji znajdziecie w rozwinięciu wpisu.

Sony ma mieć również pewne problemy z dostępnością części – przede wszystkim pamięci RAM oraz NAND flash z uwagi na to, że podzespoły te wykorzystywane są w branży smartfonów. Wpływ na wyższą cenę PS5 będzie miał też droższy system chłodzenia – to jednak brzmi jak dobra wiadomość dla graczy, bo przynajmniej w teorii powinno wyeliminować problemy z przegrzewaniem się i głośną pracą urządzeń.

W artykule na łamach Bloomberg wspomniano również, że Sony może czekać z ujawnieniem ceny swojej konsoli na ruch Microsoftu. Niewykluczone jednak, że amerykański gigant poda tę informację dopiero na targach E3 2020, które odbędą się w czerwcu.

źródło: Bloomberg

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.