Promocja na PlayStation 5
  Polecamy

Poznaliśmy rzeczywisty wygląd PlayStation 5 i kontrolera DualSense! Udostępniono również kilka nowych gameplayów gier PS5

Wybrani japońscy dziennikarze i internetowi twórcy mieli już okazję, by przetestować nową konsolę Sony. Dzięki temu wiemy, jak w rzeczywistości będzie prezentować się PlayStation 5 i kontroler DualSense, a także poznaliśmy nowe informacje na temat tego sprzętu. Do sieci trafiają także materiały z rozgrywki z kilku gier PS5. Zobaczyliśmy m.in. gameplay z Godfall, Astro’s Playroom, Devil May Cry 5: Special Edition oraz Balan’s Wonderland.

Więcej informacji oraz materiały wideo dot. PlayStation 5 znajdziecie w rozwinięciu wpisu.

Wygląd konsoli PlayStation 5, kontrolera DualSense i kultura pracy

Wygląda na to, że duże rozmiary pozwoliły twórcom na rozwiązanie problemów przegrzewania się i głośnej pracy sprzętu. Redaktorzy serwisu Dengeki Online informują, że chłodzenie PlayStation 5 działa naprawdę cicho i podczas rozgrywki praktycznie go nie słychać. Nawet w mniej sprzyjających warunkach, bo w trakcie pokazu w sali podobno było około 30 stopni Celsjusza.

Kontroler DualSense, poza wspominanymi już wcześniej haptycznymi wibracjami i adaptacyjnymi spustami, będzie posiadał również podświetlenie, którego barwa będzie ulegać zmianie. Można więc spodziewać się, że skorzystamy z tego nie tylko do rozróżnienia padów podczas zabawy wieloosobowej, ale też pozwoli to na podobne funkcje, jak lightbar w DualShock 4. Przypominamy, że w pewnych grach informował on np. o spadającym poziomie życia itp.

Serwis 4gamer.net opublikował zaś sporo zdjęć, które przedstawiają wygląd PlayStation 5 z bliska. Dzięki temu możecie lepiej przygotować swój salon na przybycie tego „potwora” 🙂

Gry PS5 – gameplaye z gier nowej konsoli Sony

Poniżej znajdziecie materiały wideo, które przedstawiają gameplaye z PlayStation 5. Japońscy twórcy internetowi mogli sprawdzić w akcji następujące produkcje: Godfall, Astro’s Playroom, Balan Wonderland i Devil May Cry 5: Special Edition.

Z ciekawostek warto wspomnieć, że Astro’s Playroom będzie tytułem dostarczanym wraz z każdym egzemplarzem PS5 i ma pokazać możliwości nowego kontrolera. Na uwagę zasługują też krótkie czasy ładowania dzięki szybkiemu dyskowi SSD, bo rozpoczęcie zabawy zajmuje nieco ponad 3 sekundy.


Łowcy, udało się Wam załapać na pre-order PlayStation 5? A może jak na razie wstrzymujecie się z zakupem lub w tej generacji postanowiliście dać szansę sprzętowi konkurencji? Dajcie nam znać w komentarzach.

Grupa dla fanów konsol Sony PlayStation

Wszystkich sympatyków konsol Sony PlayStation zapraszamy do specjalnie utworzonej grupy tematycznej na Facebooku – Łowcy Gier PlayStation.

W tym miejscu znajdziecie newsy, ciekawostki oraz dyskusje poświęcone konsolom Sony PlayStation, grom i akcesoriom.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.