Promocje na PlayStation Store

PlayStation 3, PS Vita oraz PSP bez gier cyfrowych. Sony zamyka PS Store

Jesienią 2020 roku wprowadzono nową wersję przeglądarkowego PlayStation Store i przy okazji usunięto z niego gry cyfrowe na PlayStation 3, PS Vita i PSP. Gracze mogli jednak kupować takie produkcje bezpośrednio na samych konsolach. Niedawno pojawiły się doniesienia sugerujące, że i takiej możliwości wkrótce zabraknie, a teraz zostały one oficjalnie potwierdzone przez Sony.

Konsole PlayStation 3 i PSP utracą dostęp do PS Store już 2 lipca tego roku. W przypadku PS Vita nastąpi to nieco później – 27 sierpnia. Jest też i dobra wiadomość: użytkownicy nie stracą dostępu do swojej biblioteki gier i w dalszym ciągu będą mogli je pobierać z poziomu starszych urządzeń Sony.

Poinformowano też, że środki dostępne w portfelu PSN nie przepadną. Można będzie wykorzystać je do zakupów na PlayStation 4 i PlayStation 5 lub ubiegać się o zwrot, jeśli taka opcja z jakiegoś powodu nie jest dla Was interesująca.

źródło: playstation.com

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.