O której godzinie zagramy w Starfield? Znamy dokładną datę startu wczesnego dostępu

Premiera Starfield to jedno z największych tegorocznych wydarzeń w branży. Na nowe IP Bethesdy musieliśmy czekać bowiem aż 25 lat. Nie musicie czekać do kolejnego tygodnia, aby zasiąść za sterami statku kosmicznego i wyruszyć w piękną podróż. Wczesny Dostęp Starfield startuje już za mniej niż 24 godziny, dlatego też wszyscy zainteresowani mają szansę sprawdzić co takiego przyszykowali dla nas twórcy Skyrima jeszcze dziś w nocy!

Premiera Starfield. Data i godzina startu wczesnego dostępu

Gracze z Europy muszą szykować się na nieprzespaną noc. Godzina premiery Starfield zarówno we wczesnym dostępie, jak i dla wersji standardowej została bowiem zaplanowana na 2:00 czasu środkowoeuropejskiego letniego (CEST).

Data i godzina premiery Starfield w Polsce:

  • 1 września, godz. 2.00 – wczesny dostęp dla posiadaczy Starfield Premium Edition 
  • 6 września, godz. 2:00 – premiera Starfield w wersji standardowej i Xbox Game Pass

Na koniec jeszcze mała łyżka dziegciu w beczce miodu. Tytuł zostanie wydany w tym samym czasie na całym świecie, więc jeśli nawet jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności przebywacie na wycieczce w Nowej Zelandii i tak nie zagracie szybciej.

Jak zagrać w Starfield przed oficjalną premierą?

Jeśli chcecie zasiąść za sterami statku kosmicznego już 1 września, o 2 w nocy, musicie posiadać Starfield Premium Edition. Istnieje kilka sposobów, by wejść w posiadanie tej wersji gry.

Po pierwsze, można ją po prostu kupić (Steam, MS Store/Xbox), jednak istnieje jeszcze druga metoda, przeznaczona dla abonentów XGP (nie macie, bądź chcecie przedłużyć? Sięgnijcie do naszego poradnika). Starfield trafi na premierę do Xbox Game Pass, subskrybenci usługi mogą dokupić Premium Edition Upgrade za ok. 150 zł, by cieszyć się grą już od 1 września.

Wczesny dostęp Starfield to nie jedyny bonus, który czeka na posiadaczy Premium Upgrade. Decydując się na zakup rozszerzenia otrzymacie też steelbook (tylko w wersji fizycznej), pakiet skórek, a także możliwość zagrania w dodatek fabularny Strzaskana przestrzeń już po premierze gry. Zainteresowani? Przygotowaliśmy dla Was wpis, w którym znajdziecie najlepsze promocje na Starfield Premium Upgrade.

Preload Starfield – kiedy będzie można pobrać grę?

Starfield jest ogromny. Mowa tu nie tylko o wielkości galaktyki, którą przyjdzie nam zwiedzać, ale i ilości danych, które trzeba pobrać, zanim będziemy mogli wskoczyć do zabawy. Na szczęście nie trzeba czekać do 1 września, by przycisk „Pobierz” stał się aktywny.

Preload Starfield jest już dostępny. Posiadacze konsol Xbox mają możliwość ściągania 125 GB danych już od 17 sierpnia. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, a chcecie zasiąść do rozgrywki 1 września, pobierzcie produkcję już dziś, tym bardziej jeśli nie dysponujecie zbyt szybkim łączem. Na wczesny dostęp Starfield mogą przygotować się także osoby, które zakupiły dostęp do gry na Steam. Tu również preload już wystartował. Ściągnąć trzeba jednak nieco więcej danych, bo aż 139 GB.

Starfield w Game Passie. Gdzie kupić abonament i zagrać (prawie) za darmo?

Nawet jeśli nie rozważacie kupienia Premium Edition Upgrade, żeby rzucić się na nową grę Bethesdy przedpremierowo, to warto sięgnąć po abonament Microsoftu i ogrywać Starfield w Xbox Game Pass od 6 września. Najlepsze oferty na miesiąc usługi umieściliśmy poniżej, chcąc kupić XGP na dłuższy okres rekomendujemy skorzystać z konwersji Golda.

Łowcy, to kiedy Starfield trafi na dyski Waszych PC/konsol? Zamierzacie rozpocząć rozgrywkę już tej nocy, czy czekacie na 6 września?

Jeśli jesteś graczem PC z krwi i kości, dołącz do naszej grupy na Facebooku, gdzie znajdziesz innych fanów Steama, 4K oraz Ray Tracingu 😉Łowcy Gier PCMR.
Wszystkich sympatyków Xboksów zapraszamy do grupy tematycznej na Facebooku, w całości poświęconej konsolom Microsoft Xbox One i Xbox SeriesŁowcy Gier Xbox.
Sklepy:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.