xbox logo

Nowy sklep Microsoft Store wkrótce dostępny dla testerów Xbox

Już niedługo gigant z Redmond zamierza przedstawić użytkownikom odświeżony Microsoft Store. Nowa wersja sklepu została zaprojektowana tak, by było „szybciej, łatwiej i bezpieczniej”. Pojawi się także sporo usprawnień, w tym możliwość przeglądania wstecznie kompatybilnych gier Xbox 360 i Xbox Original bez konieczności opuszczania aplikacji. W tym tygodniu dostęp do wersji beta otrzymają wybrani testerzy.

Jeśli chcecie jako pierwsi zobaczyć nowy Microsoft Store, musicie zapisać się do programu niejawnych testerów Xbox. Można to zrobić za pośrednictwem strony Xbox Insider. Pierwsze osoby otrzymają dostęp do nowej wersji sklepu już 5 sierpnia. Oficjalna premiera dla wszystkich użytkowników planowana jest na jesień tego roku.

Główne cechy nowego sklepu Microsoft Store:

  • Znacznie przyspieszone uruchamianie i przeglądanie zasobów sklepu względem starszej wersji.
  • Uproszczony system nawigacji po menu, poprawione wyszukiwanie, funkcje koszyka i lista życzeń.
  • Możliwość przeglądu cen i zakupu wstecznie kompatybilnych tytułów z Xbox 360 i Xbox Original z poziomu sklepu.
  • Poprawione bezpieczeństwo, w tym filtr rodzinny.

Wszystkie nowe funkcje i usprawnienia zostały dokładnie opisane w filmie:

Źródło: Xbox Wire


Microsoft się zbroi. Nowa wersja sklepu z pewnością wprowadzi sporo świeżości i usprawni przeglądanie oferty. Zamierzacie zapisać się do programu Xbox Insider i przetestować ulepszony Microsoft Store?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.