Nowy Apple iPhone 15 Pro konkurencją dla konsol? Na smartfona trafią AC Mirage, RE 4 Remake i Death Stranding!

Wczorajsza konferencja Apple z pewnością zszokowała graczy. Ogłoszono bowiem, że Resident Evil Village, Resident Evil 4 Remake, Assassin’s Creed Mirage i Death Stranding trafią na mocniejsze wersje zaprezentowanych Apple iPhone 15. Modele Pro mają być na tyle mocne, że będą w stanie uruchomić konsolowe wersje niedawno wydanych i nadchodzących gier. I to natywnie, nie w chmurze!

Apple iPhone 15 Pro może okazać się najlepszą mobilną platformą do gier

IPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max trafią na rynek 22 września. Preordery wystartują tydzień wcześniej. Zaawansowane modele smartfonów giganta z Cupertino zostaną wyposażone w bardzo mocne podzespoły, w tym chipy Apple A17 Bionic, które pozwolą na odpalanie wymagających gier; poradzą sobie także z ray tracingiem.

Gdzie kupić Apple iPhone 15 w Polsce. Ile kosztują, kiedy premiera, który model wybrać

Potwierdzeniem mają być nadchodzące premiery Death Stranding, Resident Evil Village oraz Resident Evil 4 Remake, które jeszcze w tym roku mają pojawić się w wersji natywnej na iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max. Początkiem 2024 r. posiadacze mocniejszych wersji smartfonów sprawdzą także Assassin’s Creed Mirage. Sterować bohaterami będziemy mogli przy pomocy dobrze nam znanych kontrolerów. W trakcie prezentacji wykorzystano Sony DualSense z PlayStation 5.

Poniżej znajdziecie zapis transmisji z wydarzenia Apple Event 2023. Dla Waszej wygody umieściliśmy znaczek czasowy w minucie, w której poruszany jest wątek gier.

Pamiętacie jeszcze zdanie „Do you guys not have phones?”, wygłoszone przez Wyatta Chenga podczas prezentacji Diablo Immortal na Blizzcon 2018? Prorok? 🙂 Jak myślicie, czy premiera iPhone 15 w znaczący sposób wpłynie na jeszcze większą popularyzację, i tak sporego już rynku, gamingu na telefonach?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.