Polecamy

Nowe informacje ws. pojawienia się złotówek na Steamie!

W dalszej części newsa znajdziecie informacje o nowych metodach płatności, dokładnych przelicznikach Euro -> PLN oraz czasie pojawienia się złotówek na Steamie. Zapraszamy do lektury!

 1. W panelu deweloperów służącym do ustalania cen już pojawiły się złotówki! Jeśli więc wcześniej podawaliśmy informację jako „nieoficjalną”, teraz można traktować ją za pewnik.
 2. Na Steamie pojawią się nowe metody płatności, w tym polskie Przelewy24
   
  Możliwe, że pojawią się też PayU, Dotpay i BLIK. 
 3. Znamy pełną treść maila do deweloperów. Z ciekawych informacji można w nim wyczytać, że nowe waluty (w tym złotówki) pojawią się na Steamie jeszcze przed Jesienną Wyprzedażą!
 4. Wypływają informacje od deweloperów na temat nowych cen ich gier. Wiemy np. że War for the Overworld będzie kosztować 107.99 zł, a obecnie kosztuje 27,99€ (czyli ok. 117 zł) (źródło: Steamcommunity)
 5. Jeden z deweloperów (Michał z bloodystation.com) podał nam w wiadomości prywatnej dokładny przelicznik z Euro na PLN. Prezentuje się on następująco:
  0,99 euro – 3,59 zł
  1,99 euro – 7,19 zł
  2,99 euro – 10,99 zł
  3,99 euro – 14,49 zł
  4,99 euro – 17,99 zł
  5,99 euro – 21,99 zł
  6,99 euro – 25,49 zł
  7,99 euro – 28,99 zł
  8,99 euro – 32,99 zł
  9,99 euro – 35,99 zł
  14,99 euro – 53,99 zł
  19,99 euro – 71,99 zł
  22,99 euro – 89,99 zł
  27,99 euro – 107,99 zł

  Dwie z tych wartości udało się nam potwierdzić w dwóch osobnych źródłach.

 6. W mailu do deweloperów widnieje informacja, że jeśli nie uzupełnią oni w systemie wartości w nowych walutach, wówczas ich gra zostanie zdjęta ze sklepu Steam dla nowego regionu walutowego. Trochę nas to martwi i liczymy, że nie stracimy przez to żadnej interesującej gry.
 7. Gifty zakupione w polskim regionie będzie można wysyłać w całej Europie. Jeśli przeliczniki się potwierdzą, Polska może się stać atrakcyjnym źródłem dla handlarzy.
Sklepy:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

Powiązane newsy

Komentarze do "Nowe informacje ws. pojawienia się złotówek na Steamie!"

 1. Trochę dziwne, niższe ceny bez blokady regionalnej? Tak jak pisze w pkt 7, przecież to przeczy zasadą steam.

  Martwi mnie też pkt 6, niektóre gry indie są naprawdę fajne i szkoda byłoby nie móc jakiejś dobrej kupić…

   1. A Ty ogarnij, że jest coś takiego jak „dysleksja”.
    Wkur*iają mnie tacy ludzie, którzy poprawiają błędy, PO CH*J? Przekaz jest jasny? JEST!

  1. przeciez i tak nie mozna giftowac do krajów jezeli cena sie jest nizsza o 10% , czyli pewnie jakos tak obliczyli te ceny zeby nic giftowac nigdzie nie mozna bylo ;D

 2. Zaraz zaraz – Przykładowa gra za 27,99 to jakiś crap … co z grami które są aktualnie w cenniku za 49,99 i 59,99?
  300zł?

  super profit bulwa.

 3. Zapomnieli jeszcze doliczyć PISpodatek. Zaraz jak tylko wejdą złotówki na Steam, będzie nowa ustawa. A do każdej transakcji będziemy NIP i Pesel podawać.

  1. Wiesz że dzwoni tylko nie wiesz w którym kościele.
   Wymóg podania NIPu będzie dotyczył chęci otrzymania faktury VAT lub paragonu do zwrotu VAT. I jest to bardzo dobra zmiana zapobiegająca wyłudzeniu zwrotu podatku.
   Na czym polega przekręt? Bardzo dużo ludzi tankuje samochody bo sami wiecie ile mam w Polsce samochodów. Ale ile z nich/ w was bierze paragon? Właśnie. Pracownicy stacji zbierają te paragony a następnie odsprzedają januszowi biznesu który prowadzi działalność gospodarczą który na ich podstawie występuje o zwrot podatku VAT.
   Jednym słowem każdy z was kto nie bierze paragonu finansuje janusza biznesu który uszczupla wpływy podatkowe czyli finanse które mogłyby być przeznaczone np. na nowy chodnik, plac zabaw dla dzieci, itd.

   1. Tak się składa że pracowałem trochę na stacji paliw i znam ten temat. Wiem o co ci chodzi i po częsci rozumiem. Uszczelnienie systemu podatkowego, niestety wiążę się to z wieloma dodatkowymi problemami. Jak to się ma do terminów wystawiania faktur na podstawie paragonów. Wezmę paragon, nie podam NIP bo nie mam danych firmy to mi później nie wystawią faktury. Obowiązkowa wymiana wszystkich kas fiskalnych z dostępem do internetu w celu natychmiastowego powiadamiania US o transakcji. Jak i wiele innych kosztownych zmian obciążających prowadzących działalność gospodarczą.

    1. Nie przeczę, że to nie wygodne dla wielu z DG, ale mówimy tu o Steamie i kupowaniu gier. W żaden sposób nie odbije się to na zwykłym graczu.

   1. A może Ty nie wiesz kto, bo z tego co ja wiem to najpierw zrobiła to Platforma a później PiS. Ten Vat z automatu z jakimś dniem schodził na 22% a PiS znów go podniósł z tym samym dniem na 23%

   2. Zapomniałeś już kto burczał przez wiele lat w opozycji na ten VAT i odgrażał się, że natychmiast go zniesie? Mam dla ciebie świeżutkiego newsa sprzed tygodnia – nie ma mowy o zmniejszeniu VAT, twierdzi Ministerstwo Finansów.

 4. Wiadomo coś jak będzie to się prezentować dla ukraińskiej chrywny? bo moze nam teraz będzie się bardziej opłacać kupować w chriwnach.

 5. Ktoś to zauważył?
  14,99 euro – 53,99 zł
  19,99 euro – 71,99 zł różnica 5 euro – 18 zł
  22,99 euro – 89,99 zł różnica 3 euro – 18 zł Tutaj znajduje się ich zarobek xD
  27,99 euro – 107,99 zł różnica 5 euro – 18 zł.
  Interesujący przelicznik heh.

  1. Przelicznik jest z dolarów, w poście jest euro bo nasz steam jest w euro i wygodniej tak odczytać 😉 A na steamie do 20 euro jest przelicznik 1 dolar = 1 euro, przy 25 dolarach jest 23 euro a przy 30 – 28 😉

  1. To jest sugerowany przelicznik jaki Valve wysłało każdemu wydawcy.

   Ale tak masz rację, mimo wszystko każdy będzie mógł ustalać ceny według swojego widzimisię.

  2. Większość wydawców stosuje się do tego przelicznika bo nawet nie znają naszej waluty i nie wiedzą czy to dużo czy mało :p Zresztą każdą zmianę steam weryfikuje i cena nie może zbyt odbiegać od tej sugestii

 6. Pytanie czy to brutto czy netto. Podany przelicznik dotyczy deweloperów i może się różnić o podatek (VAT) dla odbiorcy końcowego.

  1. Jakby mieli dodać do tego jeszcze VAT to oznaczałoby że mielibyśmy jedne z najdroższych gier ze wszystkich. Bylibyśmy cenami przy Szwajcarii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, my biedacy w porównaniu do nich, nie sądzę żeby nas aż tak wychędożyli.

 7. wiadomo od kiedy to wejdzie w życie? nie ukrywam że chce kupić nowe call of duty już w naszej walucie.