Nowe funkcje PlayStation 5. Discord i VRR w 1440p już niebawem na konsolach Sony

W nowej wiadomości na blogu PlayStation zostaliśmy poinformowani o tym, że właśnie rozpoczęły się testy wersji beta nowego firmware PS5, wprowadzającego na konsole m.in Discorda i VRR w 1440p. Nie są one dostępne dla graczy z naszego kraju, jednak warto wspomnieć o tych ciekawych funkcjach, które już w następnych tygodniach zostaną udostępnione globalnie i trafią do wszystkich posiadaczy PlayStation 5.

Nowe funkcje PS5 wprowadzane w aktualizacji 7.0

Zdecydowanie najważniejszą i najbardziej wyczekiwaną nową funkcją jest Discord na PlayStation 5. Posiadacze konsoli uzyskają możliwość dołączenia do czatu i prowadzenia rozmów ze znajomymi z innych platform, bez konieczności korzystania z urządzeń trzecich.

Wiele osób doceni też z pewnością obsługę zmiennej częstotliwości wyświetlania (VRR) dla rozdzielczości 1440p. Jest to kolejny kamień milowy osiągnięty przez Sony. Początkowo bowiem PS5 w ogóle nie obsługiwało natywnie formatu 2560 x 1440, a gdy opcja ta została wprowadzona w ostatniej dużej aktualizacji, okazało się, że… po jej włączeniu przestaje działać VRR. Na szczęście już niebawem zostanie to naprawione.

Dodatkowo możemy też liczyć na:

  • Szereg nowych funkcji społecznościowych, w tym możliwość udostępniania ekranu znajomych bezpośrednio z poziomu ich profili, opcję łatwego dołączania do gry z czatów grupowych, szansę na podejrzenie kto ze znajomych ma daną produkcję i kto aktualnie w nią gra, wprowadzone zostanie także ręczne przesyłanie przechwyconych zrzutów ekranu lub klipów do PS App.
  • Rozszerzenie biblioteki gier o opcję sortowania gier podczas dodawania ich do listy i możliwość filtrowania tytułów na PS VR i PS VR2
  • Ułatwienia w przenoszeniu zapisów gier z PS4 na PS5
  • Ulepszenie czytnika ekranu wyświetlającego wskazówki w trakcie nawigacji po menu konsoli
  • Możliwość aktualizacji kontrolera DualSense za pomocą połączenia bezprzewodowego

Źródło: PlayStation Blog


Kiedy odbędzie się pełna integracja Discorda z PS5?

Kiedy aktualizacja zostanie udostępniona wszystkim? Sporo zależy od wyników testów, niemniej mamy pewne wskazówki. Swego czasu znany insider Tom Henderson opublikował na Twitterze wpis, w którym poinformował graczy o potencjalnych terminach wprowadzania nowych wersji firmware. Zgodnie z przeciekami, ze znajomymi porozmawiamy już 8 marca.


Gdzie kupić Playstation 5? Jaka jest aktualnie najlepsza cena konsoli?

Jeśli wciąż szukacie swojego egzemplarza PlayStation 5, mamy dla Was mały spis aktualnie dostępnych w polskich sklepach ofert.

Najlepsze oferty na PlayStation 5

Więcej propozycji znajdziecie w regularnie aktualizowanym wpisie „Gdzie kupić najtaniej PlayStation 5„.


Łowcy, czekacie na integrację Discorda z PS5, czy też przyzwyczailiście się już do odpalania aplikacji na swoich telefonach i rozmawiania ze znajomy w trakcie gry w taki sposób?

PlayStation 5 to ósmy cud świata i szczyt możliwości branży gamingowej 😉 Jeżeli myślisz podobnie, dołącz do facebookowej grupy zrzeszającej fanów konsol SonyŁowcy Gier Playstation.
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.