Nintendo 3DS

Nintendo zamknie eShop na konsolach 3DS i Wii U już 27 marca 2023

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o nadchodzącym zamknięciu Nintendo eShop na konsolach 3DS oraz Wii U. Dzisiaj poznaliśmy dokładną datę zmian. Z dniem 27 marca 2023 r. gracze utracą dostęp do Sklepu Nintendo na starszych sprzętach.

Aktualizacja

Przypominamy, że to już ostatnie dwa tygodnie na dokonanie zakupów w Nintendo eShop na konsolach 3DS i Wii U. Lada moment sklep zostanie zamknięty.

Łowcy, jeśli zamierzacie kupować gry w cyfrowej dystrybucji na Wii U lub 3DSie do 29 sierpnia macie czas na dodanie do swoich kont środków płatniczych. Nintendo zablokowało już możliwość płatności kartą, więc na tych konsolach jedyną możliwością doładowania portfela jest skorzystanie z kart podarunkowych Nintendo eShop Card.

Dokonywanie zakupów zostanie zablokowane 27 marca 2023 r., do tego dnia możecie wykorzystać swoje środki z konta na gry ze wspomnianych konsol. Po tej dacie pieniądze zostaną zamrożone, jednak nadal będzie można ich użyć na Nintendo Switch po połączeniu Nintendo Network ID z Kontem Nintendo.

Trzeba podkreślić, że po zamknięciu Nintendo eShop wszystkie zakupione cyfrowo gry i dodatki nadal będą dostępne do ściągniecia. Nachodzące zmiany nie dotyczą grania po Sieci, nadal bez problemu połączycie się z innymi graczmi w trybach multiplayer oraz pobierzecie aktualizacje gier.

Źródło: Nintendo

Sklepy:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.