Nintendo 3DS

Nintendo wkrótce zaprzestanie sprzedaży gier cyfrowych na 3DS i Wii U w eShopie (akt.)

Nintendo ogłosiło, że pod koniec marca 2023 r. odetnie posiadaczy konsol Nintendo 3DS oraz Wii U od Nintendo eShop. Big N od długiego czasu nie wydaje już nowych produkcji na obie konsole, teraz natomiast zdecydowano się pójść o krok dalej i całkowicie wyłączyć możliwość dokonywania zakupów.

Już od 23 maja 2022 roku na obu platformach nie będzie można doładowywać środków w portfelu za pomocą karty kredytowej. 29 sierpnia 2022 natomiast wyłączona zostanie możliwość korzystania z Nintendo eShop Card. Do końca marca 2023 działać będą kody aktywujące gry. Po zakończeniu wsparcia wyłączony zostanie download darmowych treści, w tym wersji demo, wciąż jednak będzie można pobierać zakupione gry oraz DLC i cieszyć się zabawą w trybie online.

Aktualizacja

To już ostatnia szansa na kupno cyfrowych gier. Pozostało tylko 10 dni do zablokowania płatności kartą płatniczą w Nintendo eShop na konsolach 3DS i Wii U.


Japońska firma udostępniła przy okazji specjalną stronę My Nintendo 3DS & WiiU Memories. Znajdziecie na niej szczegółowe statystyki Waszej aktywności na obu urządzeniach.

Posiadacie Nintendo 3DS lub WiiU w swojej kolekcji? Co sądzicie o tej decyzji? Jak myślicie, Nina doprowadzi do zamknięcia sklepu dla obu konsol, czy podobnie jak Sony ugnie się pod naporem krytyki klientów i zawiesi swoje plany?

Nintendo Switch to hybrydowa konsolka, która szybko zdobyła serca milionów graczy. Uwielbiasz Zeldy oraz Mariany, stań się częścią naszej facebookowej grupyŁowcy Gier Nintendo Switch.
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.