Nintendo Switch

Nintendo Switch z obsługą słuchawek bezprzewodowych – aktualizacja 13.0.0 wprowadza Bluetooth dla akcesoriów

Jedną z nowości wprowadzonych w dzisiejszej aktualizacji systemu konsoli Nintendo Switch o numerze 13.0.0 jest obsługa urzadzeń audio Bluetooth. Oznacza to, że od teraz z Nintendo Switch współpracują bezprzewodowe słuchawki, głośniki i inne sprzęty obsługujące Bluetooth. Wiąże się to jednak z kilkoma ograniczeniami: nie dodano obsługi mikrofonu, podczas korzystania z headsetu maksymalnie dwa bezprzewodowe kontrolery mogą zostać podłączone do konsoli oraz urządzenie Bluetooth zostanie rozłączone, jeśli aktywujemy lokalną komunikację bezprzewodową wymaganą do grania z innymi konsolami w najbliższym otoczeniu (np. w Mario Kart 8 Deluxe).

Oprócz tego dodano pewne udogodnienia dedykowne wyłącznie nowemu modelowi Nintendo Switch OLED. Firma przygotowując się do premiery konsoli już teraz zaktualizowała system o wsparcie portu LAN, który znajdzie się wyłącznie w docku wersji OLED – połączenie z internetem nie zostanie przerwane na skutek wejścia w Sleep Mode, jeśli konsola będzie podłączona kablem LAN.

Pojawiły się także zmiany w kalibracji kontrolerów, a w opcjach wyświetlane są informacje o częstotliwości (2.4GHz, 5GHz) aktualnie wykorzystywanej sieci bezprzewodowej.

Pełną listę nowości zawartych w aktualizacji 13.0.0 znajdziecie na stronie Nintendo.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.