Następca Xbox Series X, wyposażony w haptyczny kontroler, już w przyszłym roku!

Dokumenty ze sprawy sądowej FTC przeciwko Microsoftowi zostały niedawno udostępnione szerszej publice. W opublikowanych materiałach znalazły się m.in. szczegóły na temat dalszych planów producenta Xboksów. Już w październiku 2024 roku miałby odbyć się premiera nowej konsoli – następcy XSX. Niestety, nie chodzi tu o model Xbox Series X Pro, czy mocniejszego odpowiednika dostępnego już na rynku urządzenia. Brooklin ma być wyłącznie skromnym odświeżeniem. Konsola zaoferuje większy dysk, a zarazem nie zostanie wyposażona w napęd optyczny.

Xbox Series X Brooklin i Xbox Sebile – specyfikacja nowej konsoli i kontrolera

Zgodnie z ujawnionymi dokumentami Xbox Series X Brooklin trafi na rynek w październiku 2024 r. Konsola zostanie wyposażona w dysk twardy o pojemności 2 TB, szybszy moduł Wi-Fi, oferując przy okazji zmniejszony pobór mocy. Niestety, Microsoft nie przewidział miejsca na napęd optyczny. Wyglądające niczym okrągła, podłużna wieża urządzenie miałoby kosztować 499 dolarów, czyli tyle samo, ile oferowany obecnie model.

Zarówno Brooklin, jak i pozostałe konsole opisane w akapicie poniżej będą oferowane z nowym kontrolerem. Pad, występujący w dokumentacji pod nazwą kodową Sebile zawiera szereg ulepszeń względem obecnego. Możemy liczyć m.in. na akcelerometr, dotykowe elementy, cichsze przyciski i nowe modułowe drążki. Amerykanie mają zamiar wprowadzić w nim także haptyczne wibracje.

Gdzie kupić najtaniej Xbox Series X? Dostępność i cena XSX w polskich sklepach

Plany Microsoftu na najbliższe lata – na rynku pojawią się 3 konsole

Wszystkie trzy odświeżone konsole są cyfrowe i nie zawierają napędu. Pierwsza, Ellewood, to „lekkie” odświeżenie Xbox Series S. Wśród analityków pojawiają się spekulacje, że pod ta nazwą kryje się wypuszczony już na rynek czarny XSS z dyskiem o pojemności 1 TB. Jeśli byłoby to prawdą, warto podejść do poniższych planów z dużym dystansem, gdyż oznaczałoby to, że doszło do sporych roszad z terminami. Prawdopodobnie chodzi jednak o zupełnie inny produkt.

Handheld Xbox w planach Microsoftu! Wyciekły koncepty konsoli przenośnej

Brooklin to nowa, beznapędowa wersja Xbox Series X, o której rozpisaliśmy się w akapicie powyżej. Trzecia z konsol, o nazwie kodowej Uther, ma tę samą specyfikację co Brooklin, ale jest „w formacie XDL” – co prawdopodobnie oznacza, że ​​będzie dostępna w ramach dostosowywania w laboratorium Xbox Design Lab. Wszystkie trzy modele będą dostarczane z ulepszonym kontrolerem o nazwie Sebile, który ma zostać wydany jakiś czas przed konsolami.

Źródło: Resetera

Łowcy, jak zapatrujecie się na plany Microsoftu? Czy wypuszczenie na rynek konsoli o niemalże takich samych podzespołach ma sens? Amerykanie nie powinni celować w nieco mocniejszy model Pro?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.