Xbox Live Gold

Microsoft wycofuje się z podwyżki ceny Xbox Live Gold. Abonament nie będzie wymagany w darmowych grach

Wczorajsza wiadomość o podniesieniu ceny abonamentu Xbox Live Gold spotkała się ze sporą krytyką środowiska graczy. Microsoft szybko jednak wydał oficjalne oświadczenie o rezygnacji z podjętych planów, przepraszając przy tym graczy za tak kontrowersyjną decyzję. Oznacza to, że, przynajmniej w najbliższym czasie, cena Xbox Live Gold nie ulegnie zmianie.

To nie koniec dobrych wiadomości. W ramach rekompensaty Gigant z Redmond zapowiedział zmiany w swojej polityce dotyczącej gier multiplayer Free-To-Play. Dotychczas abonament Xbox Live Gold był wymagany do tego, by grać w takie tytuły jak Fortnite czy Call of Duty: Warzone, ale w najbliższych miesiącach sytuacja ulegnie zmianie i darmowe produkcje nie będą już potrzebowały aktywnej subskrypcji do zabawy w sieci.

Tani Xbox Live Gold

Przypominamy, że Xbox Live Gold wchodzi w skład Xbox Game Pass Ultimate, który w chwili obecnej możecie zakupić niezwykle tanio: 28 dni XGPU dla nowych i aktywnych użytkowników – 14,01 zł 🙂


Łowcy, co sądzicie o decyzji M$? Jak podoba się Wam aktualna cena Xbox Live Gold?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.