Microsoft usunie 39 gier z Xbox 360 Marketplace

Microsoft usunie 39 gier z cyfrowej dystrybucji! Klasyczne tytuły znikają z Xbox 360 Marketplace

Microsoft udostępnił na swojej stronie informację, że 39 gier i skojarzonych z nimi dodatków zostanie usuniętych z witryny Marketplace dla konsoli Xbox 360. Lista tytułów różni się w zależności od regionu. Proces rozpocznie się już 7 lutego 2023 roku. Na szczęście, użytkownicy nie utracą dostępu do już zakupionych produkcji!

Niestety decyzja ta nie wpłynie wyłącznie na posiadaczy leciwej już konsoli Xbox 360. Prawdopodobnie wiele z tych tytułów nie będzie też dostępnych do zakupu w ramach wstecznej kompatybilności w Xbox Store dla użytkowników Xbox One i Xbox Series X|S. Skąd taki wniosek? Wymienione przez Microsoft tytułu wciąż są dostępne do zakupu w witrynie Marketplace dla konsoli Xbox 360, natomiast w sklepie Xbox posiadają oznaczenie „Produkt nie jest dostępny osobno”. Można więc wnioskować, że już 7 lutego utracimy bezpowrotnie możliwość nabycia tych klasyków!

Źródło: Support Xbox

Informację podesłał Jarol2K. Dzięki!


Pełna lista gier znikających z Xbox 360 Marketplace

Łowcy, poniżej znajdziecie pełną listę gier z polskiego regionu, które zostaną usunięte z witryny Marketplace dla konsoli Xbox 360 już 7 lutego 2023 roku. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy każdy z wymienionych tytułów. Jeśli gra nie posiada dedykowanej wersji dla konsol Xbox One i Xbox Series X|S lub nie da się jej kupić z poziomu Xbox Store (posiada oznaczenie „Produkt nie jest dostępny osobno”) to otrzymała ona link do Xbox 360 Marketplace wraz z podaną ceną. To na wypadek, gdyby ktoś z Was chciał zakupić kilka klasyków, nim znikną z cyfrowej dystrybucji:


Łowcy, co sądzicie o takim ruchu Microsoftu? Myślicie, że przed usunięciem z witryny Marketplace dla konsoli Xbox 360 wszystkie tytułu pojawią się w ofercie Xbox Store? A może to już ostatnia szansa na zakup niektórych klasyków? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.