Microsoft udostępni swoje gry w usłudze Nvidia GeForce

Microsoft udostępni swoje gry w usłudze Nvidia GeForce Now! Nowa umowa ma pomóc w przejęciu Activision Blizzard

No mającej miejsce w Brukseli konferencji prasowej swoje przemówienie wygłosił prezes Microsoftu, Brand Smith. Zgodnie z jego słowami, wszystkie gry firmy wydane na PC zostaną udostępnione w Nvidia GeForce Now. Umowa z konkurencyjną usługą opartą o granie w chmurze ma przekonać urzędy regulacyjne, że gigant z Redmond nie zamknie się ze swoimi produkcjami we własnym ekosystemie, co może pomóc w przejęciu Activision Blizzard.

Łowcy, dziś informowaliśmy Was już, że gry z Xboksa i Call of Duty pojawią się na Nintendo Switch. Według podpisanej na okres 10 lat umowy, tytuły Xbox oraz Activision, w tym seria Call of Duty, będą wydawane także na konsolach Nintendo Switch. Teraz Brand Smith ujawnił, że podobne porozumienie zostało osiągnięte z firmą Nvidia. W ramach umowy, przez najbliższe 10 lat gracze będą mogli strumieniować wszystkie gry Microsoftu w ramach usługi GeForce Now. Według Phila Spencera, dotyczy to również tytułów z portfolio Activision Blizzard.

Mówi się, że dzięki takim ruchom Microsoft chce przekonać urzędy regulacyjne. Długoterminowe umowy, pozbawiające ekosystem Xbox wyłączności na gry, mają sprawić, że finalizacja zakupu Activision Blizzard dojdzie w końcu do skutku 🙂

Tagi:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.