Microsoft stawia na Xbox Cloud Gaming! Granie w chmurze obejmie również gry spoza biblioteki Xbox Game Pass

Wczorajsze doniesienia okazały się prawdziwe! Microsoft wprowadza spore zmiany w Xbox Cloud Gaming, skupiając się przede wszystkim na powiększeniu dostępności usługi na kolejnych urządzeniach. W chmurze zagramy też w gry spoza biblioteki Xbox Game Pass!

Rozwój Xbox Cloud Gaming

Jeszcze w tym roku Microsoft zamierza udostępnić członkom Xbox Game Pass Ultimate możliwość grania w chmurze w wybrane gry, które kupili poza biblioteką Xbox Game Pass. Oznacza to, że Projekt xCloud, dostępny obecnie tylko dla tytułów dostępnych w ramach XGPU, zostanie znacznie rozszerzony. Na razie nie wiemy jednak nic na temat listy gier, które będą możliwe do uruchomienia w ten sposób.

Usługa pozwoli odpalać wybrane tytuły na dowolnym wspieranym urządzeniu. Wystarczy zakupić jedną kopię gry w Microsoft Store, by móc ją uruchomić na PC, konsoli, telefonie czy telewizorze (więcej info w kolejnym akapicie), dzięki opcji gry w chmurze.

3 miesiące Xbox Game Pass Ultimate za jedyne 4 zł w Xbox Store!

W polskim Xbox Store dostępna jest promocja, dzieki której zakupicie 3 miesiące XGP Ultimate za 4 zł. Oferta przeznaczona jest dla nowych i wybranych powracających subskrybentów. Aktywni abonenci mogą natomiast kupić 5 miesięcy Xbox Game Pass Ultimate za 83,18 zł. Po więcej poradników zapraszamy na stronę TaniGamePass.pl.

Gra w chmurze na telewizorze – współpraca z Samsung

Dział Xbox nawiązał kooperację z firmą Samsung, by już 30 czerwca udostępnić aplikację na tegorocznych modelach telewizorów południowokoreańskiego producenta. Za jej pomocą będziemy mogli włączyć wszystkie pozycje przystosowane do gry w chmurze (xCloud), bez konieczności podłączania konsoli.

Rozgrywka ma być płynna, podobna do tej, którą możemy aktualnie doświadczać na innych urządzeniach. Gracze będą mogli też bez problemów podłączyć posiadane przez siebie kontrolery (na liście znajdują się m.in. Xbox, Xbox Adaptive Controller, Elite Series 2 Controller oraz Sony DualSense) przez Bluetooth.

Źródło: Microsoft


Łowcy, cieszycie się z rozwoju gry w chmurze? Jak oceniacie działanie Xbox Cloud Gaming?

Wszystkich sympatyków Xboksów zapraszamy do grupy tematycznej na Facebooku, w całości poświęconej konsolom Microsoft Xbox One i Xbox SeriesŁowcy Gier Xbox.
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.