Microsoft przejmuje Activision Blizzard! Diablo i Call of Duty w Xbox Game Pass!

Stało się! Microsoft zakupił Activision Blizzard. Na naszych oczach dokonuje się właśnie jedna z największych transakcji na rynku. Koszt przejęcia jednego z największych na świecie wydawców, wraz z markami takimi jak Warcraft, Diablo i Call of Duty szacowany jest na ok. 70 mld dolarów.

Co to oznacza dla nas, graczy? Gry Activision Blizzard w Xbox Game Pass! I to na premierę! Wszystkie dotychczasowe produkcje studia także już niebawem zawitają do usługi. Zarówno najnowsze odsłony Call of Duty, jak i Diablo w Xbox Game Pass to tylko kwestia czasu. Przy okazji poinformowano, że XGPU cieszy się ponad 25 mln aktywnych abonentów.

GDZIE NAJTANIEJ KUPIĆ XBOX GAME PASS ULTIMATE?

Jeśli nie możecie skorzystać z promocji na miesiąc Xbox Game Pass Ultimate za 4 złote dla nowych i powracających abonentów, zapoznajcie się ze stroną TaniGamePass.pl –  to nasz najnowszy projekt w całości poświęcony usłudze subskrypcyjnej Microsoftu, dzięki któremu taniej kupicie dłuższe okresy abonamentu XGP Ultimate.

Źródło: Xbox Wire

Zgodnie z najnowszymi informacjami, transakcja ma zostać domknięta pomiędzy lipcem 2022, a czerwcem 2023 roku. Do tego czasu Activision Blizzard pozostanie niezależnym studiem. Później, Activision Blizzard podlegać będzie prezesowi Microsoft Gaming, Philowi Spencerowi. Transakcja z pewnością będzie też przedmiotem analizy przez urzędników antymonopolowych w USA, dlatego też nie należy liczyć na szybkie zakończenie sprawy. Termin wprowadzenia gier do XGPU jest jeszcze nieznany.

Gdy transakcja zostanie sfinalizowana, MS stanie się trzecią największą firmą gamingową na świecie według wielkości przychodów, plasując się zaraz za Tencentem oraz Sony. To kolejny ogromny ruch Microsoftu w kierunku przejmowania nowych studiów. Przypomnijmy, że w 2020 r. gigant z Redmond zakupił Zenimax Media za kwotę 7,5 mld dolarów.

Marki Activision Blizzard w Xbox Game Pass – czego możemy się spodziewać?

Activision Blizzard dysponuje wieloma mocnymi markami. Wyróżnić można m.in.:

  • Call of Duty
  • Candy Crush Saga
  • Crash Bandicoot
  • Diablo
  • Overwatch
  • Skylanders
  • Spyro
  • Starcraft
  • Tony Hawk’s Pro Skater
  • Warcraft

Łowcy, co sądzicie o najnowszej transakcji Microsoftu? Jak zakup Activision Blizzard wpłynie na wygląd branży w najbliższych latach? Sądzicie, że kultowe studia odzyskają dawny blask?No i… jak odpowie Sony!?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.