Logitech opracowuje własną konsolę do gier. Handheld ma zostać oparty o Xbox Cloud Gaming

Logitech G i Tencent Games ogłosiły partnerstwo w celu wprowadzenia na rynek przenośnej konsoli do gry w chmurze. Handheld zostanie oparty o Xbox Cloud Gaming oraz NVIDIA GeForce Now i trafi do graczy jeszcze w tym roku.

To kolejny projekt wykorzystujący możliwość gry w chmurze. W ostatnich latach Microsoft wprowadził usługę na PC, konsole oraz urządzenia mobilne. Nie tak dawno informowaliśmy Was też o tym, że nie potrzebujecie już konsoli, by cieszyć się ulubionymi tytułami z XGP na wybranych modelach telewizorów Samsung. Wygląda na to, że na rynku wciąż jest miejsce na nowe rozwiązania. Być może inni producenci sprzętu podchwycą trend i niebawem usłyszymy o kolejnych ciekawych pomysłach.

Jak skorzystać z Xbox Cloud Gaming?

Opcja gry w chmurze od Microsoftu dostępna jest w ramach abonamentu Xbox Game Pass Ultimate. Jeśli macie ochotę sprawdzić, jak działa Xbox Cloud Gaming na PC, konsolach lub telefonach z Androidem i iOS, przypominamy, że nowi i powracający abonenci mogą skorzystać z promocji na 3 lata Xbox Game Pass Ultimate za 253 zł. Aktywni abonenci mogą natomiast kupić 5 miesięcy Xbox Game Pass Ultimate za 84,82 zł. Więcej możliwości kupna XGP znajdziecie na stronie TaniGamePass.pl

Na razie nie dostaliśmy żadnych konkretnych informacji na temat nadchodzącego sprzętu. Szczegóły mają zostać jednak udostępnione już niebawem. Jeśli konsola Logitech znajduje się w kręgu Waszych zainteresowań, możecie zapisać się na newsletter dostępny na oficjalnej stronie producenta.

Źródło: Logitech


Jak sądzicie, przenośna konsola od Logitech jest w stanie zawojować polski rynek, czy też na razie nikła dostępność szybkiego internetu poza większymi aglomeracjami skutecznie utrudnia czerpanie radości z gry w chmurze?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.