Launcher Bethesda.net zostanie zamknięty!

Launcher Bethesda.net zostanie zamknięty! - od kwietnia możecie przenieść swoje gry PC na Steam (akt.)

Na oficjalnej stronie firmy Bethesda pojawił się specjalny artykuł informujący, że launcher Bethesda.net zostanie zamknięty! Oficjalne wsparcie dla platformy zakończy się już w maju 2022 roku. Od tego czasu nie będziecie mieć już możliwości zagrania w produkcje przypisane do konta Bethesda.net.

Na szczęście firma umożliwi Wam migracje wszystkich zakupionych gier na konto Steam. Cały proces rozpocznie się na początku kwietnia. Warto zaznaczyć, że usługi online w tytułach wydawcy wciąż będą wymagać posiadania profilu Bethesda.net. Przeniesieniu ulegną również wszelkiego rodzaju waluty z gier, listy znajomych oraz zapisane stany gry.

Cały proces dotyczy wyłącznie gier zakupionych w wersji na PC. Przedstawiciele firmy Bethesda informują również, że Steam będzie jedyną platformą, na którą będzie można przenieść posiadane wcześniej tytuły.

Źródło: Bethesda.net

Poznaliśmy datę rozpoczęcia migracji

Bethesda zapowiedziała, że przenosiny konta z launchera Bethesda.net do Steam będą możliwe od 27 kwietnia. Stosowny Tweet znajdziecie w rozwinięciu wpisu.


Łowcy, co sądzicie o takim kroku Bethsedy? Uważacie, że zamknięcie platformy to dobre posunięcie? A może cieszycie się, że gry przypisane do konta Bethesda.net będziecie posiadać teraz również na Steam? Dajcie znać w komentarzach 🙂 

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.