Konwersja PlayStation Plus do PS Plus Premium i Extra - poznaliśmy przeliczniki

Przedłużanie aktywnego abonamentu PlayStation Plus za pomocą kodów jest obecnie niemożliwe, ale wiemy już, że wszystkie zakupione kody prepaid pozostaną ważne i będzie można je aktywować po premierze nowej odsłony Plusa. Sony podzieliło się też dodatkowymi informacjami na temat możliwej konwersji kodów. Okazuje się, że klucze będzie można wykorzystać nie tylko do aktywacji bazowej wersji usługi, ale i przedłużenia planów Extra oraz Premium.

Osoby bez ważnego członkostwa, po aktywacji kodu, otrzymają PlayStation Plus Essential na okres tożsamy z tym, jaki dostaliby przed zmianami. Aktywni subskrybenci będą mogli natomiast przedłużać posiadany abonament niezależnie od jego wersji. Przykładowo, dla najbardziej popularnej opcji, czyli PS Plus na 12 miesięcy, konwersja prezentuje się następująco:

  • 365 dni PlayStation Plus Essential
  • 219 dni PlayStation Plus Extra
  • 183 dni PlayStation Plus Premium

Pozostałe opcje konwersji dla kodów PlayStation Plus oraz PlayStation Now znajdziecie w rozwinięciu wpisu.

Źródło: Support PlayStation


Łowcy, jak oceniacie przygotowane przez Sony opcje konwersji PlayStation Plus? Wychodzi na to, że będzie można sporo zaoszczędzić. No, chyba że ceny rocznych kodów PS Plus pójdą w górę 😉

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.