Koniec z kupowaniem tanich gier Xbox w brazylijskim regionie Sklepu Microsoftu?

UWAGA! Poniższy wpis już się zdezaktualizował, gdyż nasi czytelnicy znaleźli nowy sposób na aktywację brazylijskich giftcardów! Zapraszamy do poradnika! 🙂


Wraz z nowym layoutem Sklepu Xbox oraz zmianą domeny z microsoft.com na xbox.com, gigant z Redmont wprowadził obostrzenia związane z systemem płatności za gry. Niestety wygląda na to, że brazylijski oddział sklepu nie umożliwia już aktywacji kart podarunkowych w trakcie dokonywania zakupu gry.

Poprzednio gracze mogli dodać obcą walutę do portfela MS Store w momencie wybierania metody płatności za grę. Teraz na tym samym etapie nie ma już takiej możliwości!

Aktywowanie giftcardów za pomocą linku redeem.microsoft.com jest z kolei niemożliwe ze względu na konflikt regionów.

Wygląda na to, że fani Xboksa, chcący oszczędzić na grach cyfrowych, będą od teraz zmuszeni do korzystania tylko z polskiego Sklepu Xbox lub też z europejskich oddziałów, które akceptują polskie metody płatności (Węgry, Islandia, Norwegia itd).

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.