Polecamy

Koniec świata już blisko! Jeszcze w tym roku zapłacimy na Steamie w złotówkach!

Deweloperzy publikujący gry na Steamie otrzymali e-maile od firmy Valve, mówiące o 9 nowych walutach, które pojawią się na Steamie jeszcze w tym roku. Jedną z nowości będzie pojawienie się złotówek w polskim regionie!

Poniżej publikujemy treść maila:

Informacja ta została potwierdzona na prywatnym koncie twitterowym Marcina Kosmana z cdp

Cały czas traktujcie ten news jako niepotwierdzony – przynajmniej do czasu oficjalnego komunikatu ze strony Valve

 

Steam ze złotówkami. Jaki wpływ będzie to miało na wysokość cen?

Na tym etapie wszelkie spekulacje dotyczące wysokości cen są jak wróżenie z fusów. W przypadku dużych wydawców można teoretycznie założyć, że ceny detaliczne gier będą podobne do tych z Muve.pl. W przypadku wyprzedaży Steam można wówczas spodziewać się podobnych ofert do tych z (Zimo/Wiosno/Lato)brania. Czy to dobrze, czy źle? Oceńcie w komentarzach.

Nie oczekujmy na pewno wielkiej rewolucji cenowej. Nie ma co liczyć na przelicznik np. 1 USD = 1 Euro = 1 PLN. Polska jest członkiem Unii Europejskiej i polityka cenowa Valve nie może nadmiernie preferować naszego regionu.

Bądźmy jednak dobrej myśli. Jeśli pojawienie się złotówek będzie oznaczać choćby minimalne obniżki, polski rynek stanie się bardziej konkurencyjny, a lokalni dystrybutorzy będą musieli się bardziej starać.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

Powiązane newsy

Komentarze do "Koniec świata już blisko! Jeszcze w tym roku zapłacimy na Steamie w złotówkach!"

    1. Na GOGu ceny w PLN są od dawien dawna i są tak samo atrakcyjne jak te w EUR. Podejrzewam, że tak samo będzie w przypadku Steama.