Koniec PlayStation Plus Collection

Koniec PlayStation Plus Collection! Sony uśmierci usługę już jutro! (akt.)

Tym razem złe wiadomości dotyczą posiadaczy konsol PlayStation 5. Po ponad dwóch latach od debiutu, Sony postanowiło uśmiercić jedną ze swoich usług, dostępną w ramach abonamentu PS+. Koniec PlayStation Plus Collection został zapowiedziany na 9 maja 2023 roku. Subskrybenci PS Plus mają tylko kilka dni na przypisanie do swoich kont wszystkich dostępnych w niej tytułów!

Aktualizacja 3

Abonament PlayStation Plus Essential jest dostępny jeszcze taniej.

Czym jest PlayStation Plus Collection?

W dużym skrócie, PlayStation Plus Collection to (jak wskazuje nazwa) kolekcja najlepszych gier z PS4 stworzona specjalnie z myślą o posiadaczach konsoli PlayStation 5. Wśród nich znalazły się takie produkcje na wyłączność jak God of War, The Last of Us: Remastered czy Bloodborne, a także tytuły od zewnętrznych studiów – m.in. Batman: Arkham Knight oraz Resident Evil 7. Premiera PlayStation Plus Collection nastąpiła 19 listopada 2020 roku. Usługa miała stanowić idealny zestaw startowy dla nowej generacji, zadebiutowała więc na rynku równocześnie z konsolą PlayStation 5. Niezbędne do skorzystania z oferty było posiadanie abonamentu PS+.

Aktualnie w ofercie PS+ Collection znajduje się 19 gier z PlayStation 4. Wszystkie tytuły należy przypisać do swojego konta przed 9 maja 2023 roku, czyli dniem zamknięciem usługi. Po tej dacie zachowacie dostęp do wymienionych poniżej produkcji, ale do ich uruchomienia nadal niezbędne będzie posiadanie aktywnej subskrypcji PlayStation Plus, co najmniej w wariancie Essential.

Koniec PlayStation Plus Collection

Lista gier PS4 dostępnych w PlayStation Plus Collection

Łowcy, poniżej znajdziecie kompletną listę gier dostępnych aktualnie w PlayStation Plus Collection. Jeśli posiadacie abonament PS+, to radzimy Wam już teraz przypisać do swojego konta wszystkie wymienione pozycje:

 1. Batman: Arkham Knight
 2. Battlefield 1
 3. Bloodborne
 4. Call of Duty Black Ops III Zombies Chronicles
 5. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
 6. Days Gone
 7. Detroit: Become Human
 8. Fallout 4
 9. Final Fantasy XV
 10. God of War
 11. inFAMOUS: Second Son
 12. The Last Guardian
 13. The Last of Us Remastered
 14. Monster Hunter: World
 15. Mortal Kombat X
 16. Ratchet & Clank
 17. Resident Evil 7: Biohazard
 18. Uncharted 4: A Thief’s End
 19. Until Dawn

Oferta na rok abonamentu PlayStation Plus Essential

Aktualnie najkorzystniejszym sposobem zakupu PlayStation Plus Essential w Sklepie PlayStation jest użycie tanich doładowań z Eneby

Jako alternatywę, w tabeli poniżej umieściliśmy najlepsze oferty na 12 miesięcy subskrypcji PlayStation Plus Essential, która pozwoli na odebranie wszystkich gier z usługi PlayStation Plus Collection. Dzięki niej uzyskacie też dostęp do majowej oferty PS+:

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.