Kiedy i gdzie obejrzeć Gamescom 2022? Harmonogram transmisji z targów gier video (akt.)

Przed nami jedno z największych corocznych wydarzeń poświęconych grom video! Jeśli zastanawiacie się kiedy i gdzie obejrzeć Gamescom 2022, które w tym roku, po raz pierwszy od dwóch lat, ponownie odbywać się będzie stacjonarnie, służymy pomocą.

Targi rozpoczną się już jutro, 23 sierpnia i potrwają aż do niedzieli, 28 sierpnia. Choć spora część atrakcji przeznaczona będzie wyłącznie dla osób odwiedzających niemieckie miasto Kolonia, tak najważniejsze wydarzenia będą transmitowane przez Internet. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik, w którym dowiecie się gdzie znaleźć transmisje z Gamescom 2022 i na jakie streamy warto zwrócić uwagę.

Xbox Booth w pigułce

Niemiecki oddział Xboksa udostępnił szczegółowy plan jutrzejszej transmisji. W sieci pojawił się także sam stream, dlatego też zaktualizowaliśmy wpis. Szczegóły poniżej!

Relacja z gamescom 2022 #2

Nie mieliście czasu na oglądanie eventu? Nic straconego. Przygotowaliśmy dla Was małe podsumowanie Opening Night Live, wydarzenia otwierającego targi Gamescom 2022.

Mamy dla Was też krótki wpis, w którym znajdziecie najciekawsze gry zaprezentowane w trakcie Future Games Show.

Kiedy Gamescom 2022 – harmonogram najważniejszych streamów

Mimo tego, że targi odbędą się stacjonarnie, nie zapomniano o fanach gier video, którzy nie mogą być w tym czasie w Niemczech. Cztery główne wydarzenia, w trakcie których zobaczymy mnóstwo nowych trailerów i gameplayów, będą transmitowane w sieci:

  • Opening Night Live – 23 sierpnia, godz. 20:00
  • Future Games Show – 24 sierpnia, godz. 20:00
  • Xbox Booth – 25 sierpnia, godz. 14:00-20:00
  • Awesome Indies Show – 26 sierpnia, godz. 17:30

Sony, Nintendo, Electronic Arts oraz Activision Blizzard potwierdziły, że w tym roku nie pojawią się na targach. Ale bez obaw! Będzie na co patrzeć!


Gdzie oglądać Gamescom 2022?

Wszystkie cztery główne pokazy gier zaplanowane na Gamescom będą transmitowane na żywo, dzięki czemu będzie można śledzić wydarzenia, nie będąc na miejscu. Gdzie oglądać Gamescom 2022? Mamy dla Was krótki przewodnik!

Opening Night Live

Opening Night Live poprowadzi nie kto inny, jak Geoff Keighley. Dotychczasowe doniesienia pozwalają założyć, że Gamescom 2022 rozpocznie się z przytupem. Na swoim Twitterze sam gospodarz uchylił rąbka tajemnicy, zapowiadając, że fani mogą spodziewać się m.in. nowych materiałów z Sonic Frontiers, Hogwarts Legacy, The Callisto Protocol, The Outlast Trials, Gotham Knights, Goat Simulator 3, czy też Return to Monkey Island. Nie zabranie też prezentacji całkowicie nowych IP oraz wielu „World Premiere”.

Opening Night Live 2022 rozpocznie się o godzinie 20:00, 23 sierpnia.

Aktualizacja: Przygotowaliśmy dla Was relację z wydarzenia. Podsumowanie Opening Night Live już na Was czeka!

Future Games Show

W trakcie hostowanego przez GamesRadar eventu Future Games Show mamy zobaczyć ponad 50 trailerów gier od takich zespołów, jak Team17 oraz 505 Games. Z pewnością będzie to wydarzenie o nieco mniejszej skali niż impreza rozpoczynająca targi, niemniej jednak emocji nie powinno zabraknąć.

Gdzie oglądać gamescom 2022 Future Games Show? Transmisję znajdziecie na kanale GamesRadar. Stream odpali się 24 sierpnia o godzinie 20:00.

Aktualizacja: Zapomnieliście o konferencji? Podsumowanie Future Games Show już na was czeka 🙂

Xbox Booth

Microsoft tym razem nie organizuje konferencji w stylu, do jakich przyzwyczaiły nas ostatnie lata. Zamiast niej odbędzie się sześciogodzinny panel, w trakcie których zobaczymy m.in. Age of Empires 4, A Plague Tale: Requiem, Grounded, Gunfire Reborn, High on Life, Lies of P, Minecraft Legends, Microsoft Flight Simulator, Pentiment, Planet of Lana, Sea of ​​Thieves. Jakieś niespodzianki? Niewykluczone 😉

Wydarzenie zostało zaplanowane na 25 sierpnia i będzie transmitowane w godzinach 14:00-20:00.

Aktualizacja: Poznaliśmy wstępny plan streamu. W udostępnionej przez niemiecki oddział Xboksa wiadomości znajdziemy godzinową rozpiskę, obejmującą znane nam już produkcje. Wychodzi więc na to, że tym razem Amerykanie nie przygotowali żadnych niespodzianek, choć… nadzieja umiera ostatnia! Poniżej znajdziecie również link do transmisji.

Awesome Indies Show

Jak sama nazwa wskazuje, stream Awesome Indies Show poświęcony będzie w całości grom niezależnym. Aktualnie brak większych konkretów na temat tego wydarzenia, ale zapewne w jego trakcie zobaczymy wiele gier, które pojawią się na rynku jeszcze w tym roku, w tym tytuły wydawców takich jak Team17, Thunderful i Raw Fury.

Fani indyków rozpoczną świętowanie 26 sierpnia o godzinie 17:30.


Zamierzacie śledzić transmisje z gamescom 2022 razem z nami, czy też poczekacie na podsumowanie najciekawszych wydarzeń? 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.