xbox logo

"Jesteście przyszłością Gamingu" - Microsoft łączy usługi Xbox Game Pass i Project xCloud

Na oficjalnej stronie Xbox Wire pojawił się artykuł, w którym Phil Spencer informuje fanów o podjętych przez Microsoft decyzjach dotyczących przyszłości usług Xbox Game Pass i Project xCloud. Szef marki Xbox przedstawił także kilka zasad, na podstawie których Microsoft budował będzie nową generację. Firma zapewnia, że to gracze są dla niej najważniejsi i obiecuje, że podejmie wszelkie starania, by stworzyć jak najbardziej bezpieczne i dostępne środowisko dla wszystkich.

W rozwinięciu artykułu znajdziecie podsumowanie najważniejszych informacji dotyczących przyszłości marki Xbox.

Połączenie usługi Xbox Game Pass i Project xCloud

We wrześniu tego roku usługi Xbox Game Pass i Project xCloud zostaną połączone i udostępnione bez żadnych dodatkowych kosztów w ramach Xbox Game Pass Ultimate. Funkcja gry w chmurze pozwoli na uruchomienie ponad 100 tytułów z abonamentu Xbox Game Pass na tablecie lub telefonie. Wymagane będzie jednak posiadanie kontrolera Xbox z obsługą Bluetooth. Obsługa sterowania dotykowego nie jest na razie rozważana przez Microsoft. Nie wiadomo jeszcze, które kraje otrzymają dostęp do usługi.

Wsteczna kompatybilność gier i kontrolerów

Microsoft chce, by wszystkie gry dostępne na Xbox One były dostępne także na Xbox Series X w momencie premiery konsoli. Nie dotyczy to jedynie tytułów obsługujących Kinecta. To nie wszystko. Firma obiecuje też wsteczną kompatybilność dla czterech generacji, co pozwoli na uruchomienie „tysięcy gier”. Xbox Series X obsługiwać będzie także wszystkie kontrolery dostępne na obecnej generacji konsol.

Promowana przez firmę technologia Smart Delivery pozwoli graczom cieszyć się zakupioną grą zarówno na Xbox Series X, jak i Xbox One bez żadnych dodatkowych opłat. Potwierdzono, że funkcja ta pojawi się w takich produkcjach, jak np. Assasin’s Creed Valhalla i Cyberpunk 2077.

Microsoft nie chce także zmuszać graczy do przechodzenia na nową generację. Z tego też powodu wszystkie premiery Xbox Game Studios w najbliższych latach dostępne będą na Xbox One i Xbox Series X. Gry te już od pierwszego dnia mają trafiać do abonamentu Xbox Game Pass.

Źródło: Xbox Wire


Łowcy, co sądzicie o decyzjach podjętych przez Microsoft? Jak zapatrujecie się na informacje dotyczące wstecznej kompatybilności? Zamierzacie korzystać z Project xCloud?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.