Xbox One

Microsoft wprowadził obsługę dodatkowych znaków w GamerTagu. Z tej okazji umożliwiono jednorazową zmianę nazwy użytkownika bez opłat, nawet jeśli wcześniej korzystaliście już z takiej opcji. Za każdą kolejną trzeba będzie już jednak zapłacić.

Tym razem możliwa jest także zmiana GamerTaga na taki, który jest już używany przez kogoś innego. W takiej sytuacji do wybranej nazwy użytkownika dodanie zostanie ciąg znaków. Dla przykładu, jeśli zdecydujecie się na GT LowcyGier, a ten będzie już zajęty, system przydzieli Wam nazwę w stylu LowcyGier#1234. 

źródło: news.xbox.com 

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

Komentarze do "Jednorazowa zmiana GamerTaga za darmo"

   1. Jeszcze do niedawna w Sony nie było takiej możliwości – ja ciągle czekam na opcję zmiany adresu z GB na PL 🙂

  1. To, że jest płatne, to akurat dobrze 😀 Byłoby tak jak na Steamie, gdzie ma się kilkunastu znajomych, z którymi się dawno nie grało i nagle Cię taki zaprasza pod zmienionym nickiem i nie masz pojęcia kto to może być 😀 Wiem, że jest opcja przypisania własnego nicku do znajomego, ale zmieniać go każdemu z osobna, to komu by się chciało 😀

   1. Steam zapisuje wszelkie zmiany pseudonimu. W dowolnej chwili możesz przejrzeć historię nicków Twojego znajomego. Poza tym, kto tak naprawdę nieustannie zmienia nazwę? Ludzie z reguły chcą być utożsamiani z jakimś ciągiem liter i cyfr, zwłaszcza w Internecie, gdzie to jest tak naprawdę ich/moje/nasze „całe ja”.

    1. Uwierz mi 😀 Sporo osób tak robi. Dokładnie tak jak mówisz, nasze nicki w internecie są jak imię, więc ciągła jego zmiana jest bezsensowna. Na różnych forach jeszcze swego czasu nie dało się zmienić nicku, chyba że się napisało do Administracji z taką prośbą. Są też sytuację, gdzie ktoś był młody i głupi, kiedy wymyślał swój nick, więc po latach może być już nieadekwatny i dlatego raz na 5 lat tak jak napisał Adrian wyżej, to dobra opcja, bo człowiek może przemyśleć sporo spraw 😀

   2. Ja przypisuję każdemu. Zawsze jak dodaję kogoś do znajomych to wpisuję pseudonim z jakim go dodałem. Inaczej nigdy bym się nie połapał bo niektórzy zmieniają co kilka miesięcy, ktoś zmieni po roku razem z awatarem. Mam znajomego (poznanego w jednej grze), z którym nie grałem wiele miesięcy i właśnie zapisanie pseudonimu pomogło. Okazało się że musiał się pozbyć komputera jak wyjeżdżał na studia i później miał tam Maca (nie jest z Polski, tam to normalne), a do gier kupił PS4. Niedawno ogarnął sobie nowy PC, ale miał już zupełnie inny nick i awatar, taki jakiego używał na PS4. Dzięki temu że zapisałem pseudonim, gdy pojawił się online wiedziałem że to on i do niego napisałem. Znowu razem gramy od czasu do czasu.

    Jeszcze gorzej jest z ludźmi grającymi w CSa (szczególnie naszymi rodakami). Większość zmienia nicki i awatary nawet kilka razy na tydzień – ludzie których poznałem na studiach, dorosłe obecnie osoby, a ciągle ustawiają jakieś awatary z Kim Dzong Unem i inne w tym stylu. Nie rozumiem ich zupełnie…

 1. No i gitara! Chciałem już kiedyś zmienić sobie starego GT, ale jak zobaczyłem, że trzeba za to zapłacić to mi się odechciało 😀

 2. Mogli by się jeszcze zdecydować na likwidację kont, które mają zero osiągnięć i zajmują gamertag swoim bezsensownym istnieniem

  1. Nawet jeśli nie likwidację, to przynajmniej usunięcie gamertaga i wymuszenie ustawienia nowego przy następnym logowaniu.

 3. Skorzystałem. Dzięki za info. Swoją drogą płacić za takie coś? Paranoja… Wiadomo że chcą ograniczyć tego typu akcje, co by se ludziska nie zmieniali co chwile ile im się podoba, ale powinno być coś na styl jak ma Rockstar, że raz na rok można sobie zmienić. Bez opłat rzecz jasna.

  1. Raz na 5 lat powinno być. To małe dzieci chcą co chwile zmieniać. Dorosłego to mało obchodzi,

 4. Dzięki bogu. Od lat miałem ksywkę, która mi się nie podobała. Moja ksywa byla już zajęta przez moje stare konto z windows games live do którego nie mialem kiedyś dostępu. Od lat grałem z ksywką, która mi się nie podobała na teraz już głównym koncie.
  Mimo, że miałem już teraz możliwość zmiany nicku na starym koncie, to by się wiązało ze sporymi płatnościami. Na 1 i 2 koncie miałem wykorzystane darmowe zmiany, czyli aby ustawić ksywkę ze starego konta, musiałbym najpierw zmienić ją na zupełnie inną na tym starym koncie. Wtedy stara ksywka by była dostępna do wyboru na nowym. O ile byłbym w stanie zapłacić za zmianę na głównym koncie, to na starym by to była strata kasy jako, że go nie używam. Ta wiadomość to najlepsze co usłyszałem od dawna. Dzięki za info!

 5. Mam nick z cyferkami na konsoli, a w aplikacji Xbox na PC jest poprawnie nick#1234 gdzie hasztag jest ukryty. Tak ma być? :/

  1. Z i po hasztagu to nie jest twój nick. To specjalny identyfikator dla znajomych, by wiedzieć, który nick jest twój, plus dzięki temu X osób może używać tego samego nicku.

 6. A jak to zrobić za darmo? Przy zmianę GT wyskakuje mi że do zapłaty 35 zł

 7. Dzięki wielkie kurde 2 lata z nickiem który źle wpisałem zbłedem xd 🙂

 8. TO U NICH TEŻ TO PŁATNE? Na PSN pierwsza zmiana gratis, ale w MS też? Co dalej, edycja danych osobowych za opłatą?