Hi-Fi Rush niespodzianką Microsoftu? Nowa gra Tango Gameworks wycieka do sieci

Już jutro, o godzinie 21:00 rozpocznie się konferencja Xbox & Bethesda Developer_Direct. W trakcie wydarzenia mamy poznać szczegóły na temat nadchodzących gier MS, w tym daty premier Forza Motorsport, Redfall i Minecraft Legends. Mimo że oficjalny wpis informujący o streamie wspomina tylko o prezentacjach 4 tytułów (swój panel otrzyma też The Elder Scrolls Online), pojawia się coraz więcej doniesień, że gigant z Redmond szykuje dla nas małą niespodziankę.

Znany leaker billbil-kun poinforwał swoich obserwatorów na Twitterze, że nowa gra Tango Gameworks, zostanie zaprezentowana (i być może wydana) już niedługo. Idealnym momentem na zapowiedź jest właśnie nadchodząca konferencja. HI-Fi Rush, znane również pod nazwą kodową Project Hibiki, ma zostać wydane w dwóch wersjach – standardowej i Deluxe i, w przeciwieństwie do poprzednich tytułów studia, być przeznaczone także dla nastoletnich graczy.

Nie jest to pierwszy raz, gdy mamy okazję usłyszeć o tej produkcji. Końcem 2022 roku na temat Hi-Fi Rush wypowiedział się także Jeff Grubb w podcaście Xbox Era. Jego zdaniem będzie to niewielka gra, o skali zbliżonej do wydanego w listopadzie Pentiment. Tytuł ten miał zostać ujawniony w trakcie jednego z wydarzeń Microsoftu, zaplanowanych na początek 2023 r. Wtedy oficjalnie nie wiedzieliśmy jeszcze o nadchodzącej prezentacji Xbox & Bethesda Developer_Direct, można więc stwierdzić, że insider dysponował pewnymi konkretnymi informacjami.


Co wiemy o Hi-Fi Rush?

Nazwa HI-FI RUSH została zarejestrowana przez Zenimax w 2020 roku. 2 lata później, w październiku 2022 r. złożono także wniosek patentowy na logo nadchodzącej produkcji.

Hi--Fi Rush logo

Zmierzająca na PC i konsole Xbox pozycja ma być strzelanką, która w dniu premiery pojawi się w abonamencie Xbox Game Pass. Zdaniem informatorów, nie będzie to gra AAA, a jedynie niewielki poboczny projekt od deweloperów odpowiedzialnych za serię The Evil Within i Ghostwire: Tokyo. Czy wiadomo czego jeszcze się spodziewać? Być może. Potencjalne grafiki koncepcyjne zostały udostępnione przez jednego z artystów, pracujących dla firmy, współpracującej z Bethesdą. Twórca opisał obiekty na obrazkach, jako elementy modułowe wykorzystywane w bazie szkoleniowej w niewydanej wersji demonstracyjnej nadchodzącej strzelanki. Można więc uznać, że będziemy mieli do czynienia z futurystycznym shooterem.

Hi-Fi Rush projekt postaci

Gdzie i kiedy oglądać Xbox & Bethesda Developer_Direct?

Transmisja z Xbox & Bethesda Developer_Direct odbędzie się 25 stycznia, o godzinie 21:00 czasu polskiego. Wydarzenie będzie można śledzić na Youtube i Twitchu. Przypominamy, że w trakcie streamu nie poznamy daty premiery Starfield, nie zobaczymy też żadnych nowych materiałów z wyczekiwanego kosmicznego RPG. Niebawem ma on bowiem otrzymać osobną konferencję.


Łowcy, czekacie na Xbox & Bethesda Developer_Direct? Zamierzacie oglądać całe wydarzenie, czy też poczekacie na relację, którą zamierzamy dla Was przyszykować? 😉

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.