Kiedy Summer Game Fest 2022? Wszystko co wiemy o konferencjach mających zastąpić "E3 2022" (akt.)

Mimo tego, że wiele wskazuje na to, że Electronic Entertainment Expo to pieśń przeszłości, w czerwcu czeka graczy sporo pokazów, które zbiorczo określane są mianem „E3 2022”. Wśród letnich imprez growych bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszą się: PlayStation State of Play, Summer Game Fest 2022 oraz Xbox & Bethesda Games Showcase, niemniej nie są to jedyne eventy, jakie warto śledzić.

Aktualizacja

Dodaliśmy do artykułu odnośniki do platform transmitujących „Electronic Entertainment Expo 2022”.

Harmonogram oraz gdzie oglądać „E3 2022”

Dokładne daty rozpoczęcia się tegoroczny, czerwcowych konferencji, wraz z linkami do streamów, znajdziecie poniżej:

  • 02.06/03.06 (godzina 00:00) – PlayStation State of Play (stream odbędzie się na YouTube)
  • 09.06 (godzina 20:00) – Summer Game Fest (konferencję będzie można obejrzeć na YouTube i Twitchu)
  • 10.06 (godzina 21:00) – Tribeca Games Showcase (strona WWW organizatora)
  • 10.06 (godzina 19:00) – Netflix Geeked Week (stream odbędzie się na YouTube i Twitchu)
  • 11.06 (godzina 17:00) – Guerrilla Collective (konferencję będzie można obejrzeć na YouTube i Twitchu)
  • 11 czerwca (godzina 21:00) – Future Games Show (konferencję będzie można obejrzeć na YouTube i Twitchu)
  • 12 czerwca (godzina 19:00) – Xbox & Bethesda Games Showcase (stream odbędzie się na YouTube i Twitchu)
  • 12 czerwca (godzina 21:30) – PC Gaming Show (konferencję będzie można obejrzeć na YouTube i Twitchu)

Czy podczas PlayStation State of Play poznamy datę premiery PSVR2?

Sony regularnie publikuje coraz więcej informacji o nowej generacji gogli wirtualnej rzeczywistości. W ostatnich miesiącach otrzymaliśmy zapowiedź Horizon Call of the Mountains VR, które będzie tytułem startowym na PSVR2. Już teraz wiemy, że na nadchodzącym PlayStation State of Play poznamy więcej gier tworzonych tylko i wyłącznie z myślą o rozgrywce w wirtualnej rzeczywistości. Po Sieci chodzą pogłoski o debiucie PlayStation VR2 w pierwszym kwartale 2023 roku. Czy możemy liczyć na ujawnienie oficjalnej daty premiery podczas nadchodzącej konferencji? Czas pokaże.

Podsumowanie State of Play z 3 czerwca 2022 r.

Artykuł będąc skrótem letniej konferencji Sony znajdziecie pod tym adresem.


Dlaczego warto czekać na Summer Game Fest 2022

Już 9 czerwca rozpocznie się Summer Game Fest 2022. Patrząc wstecz na poprzednią edycję tego wydarzenia – jest na co czekać! W zeszłym roku na konferencji ujrzeliśmy po raz pierwszy rozgrywkę z Elden Ring, a także otrzymaliśmy zapowiedzi m.in. Tiny Tina’s Wonderlands, Salt and Sacrifice oraz Death Stranding Director’s Cut. Ciężko wróżyć, co czeka nas w tym razem (gameplay z Avatar: Frontiers of Pandora?), ale i tak możemy przygotowywać się na spore ogłoszenia. Biorąc pod uwagę, że E3 2022, niekwestionowane święto graczy, zostało anulowane, to właśnie na Summer Game Fest liczymy najmocniej.


Xbox & Bethesda Games Showcase – jakie gry prawdopodobnie zaprezentuje Microsoft

Morale użytkowników konsol Microsoftu zostały ostatnio lekko obniżone z uwagi na przełożone premiery Starfield oraz Redfall, obie gry zadebiutują dopiero w przyszłym roku. Jednak już na początku przyszłego miesiącu podczas Xbox & Bethesda Games Showcase powinniśmy poznać strategię korporacji na drugą połowę 2022. Po cichu możemy liczyć na pokazy Awoved, Hellblade 2: Senua’s Saga, Contraband, rozszerzeń do Forza Horizon 5. Powinniśmy także poznać tytuły kolejnych gier zmierzających do Xbox Game Pass. Na zeszłorocznej konferencji przedstawiono… Xbox Mini Fridge oraz takie gry jak Diablo 2: Resurrected, The Outer Worlds 2 i A Plague Tale: Requiem.


Future Games Show oraz PC Gaming Show 2022 – czym mogą zaskoczyć nas obie konferencje

Uzupełnieniem powyższych wydarzeń będzie Future Games Show, podczas którego zapewne dostaniemy pokazy rozgrywek wielu nadchodzących tytułów gier od twórców niezależnych. Poprzednie wydarzenie przyniosło nam prezentację Life is Strange: True Colors oraz gameplaye z takich gier jak Returnal, Axiom Verge 2, Back 4 Blood. Zwiastun Future Game Show 2022 wskazuje m.in. na to, że zaprezentowany zostanie horror przywodzący na myśl serię Silent Hill!

Jeśli zaś chodzi o PC Gaming Show, włodarze eventu (PC Gamer) znani są z sympatyzowaniem z Techlandem – istnieje możliwość, że właśnie podczas tej imprezy będziemy mogli rzucić okiem na pierwszy dodatek do Dying Light 2: Stay Human.


Łowcy, jak zapatrujecie się na Summer Game Fest 2022? Też czekacie na zapowiedź Portal 2 na PSVR2? 😉 Podzielcie się w komentarzach swoimi typami.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.