GTA IV wraca na Steam, z darmowymi dodatkami, ale bez trybu multiplayer

W zeszłym miesiącu wstrzymano sprzedaż gry Grand Theft Auto IV. Powodem takiej decyzji okazał się brak wsparcia ze strony firmy Microsoft dla usługi Games for Windows Live, co uniemożliwiło firmie Rockstar generowanie nowych kluczy.

Problem został już rozwiązany, a Rockstar poinformował graczy o powrocie tytułu na Steam oraz Rockstar Games Launcher. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie gry w sklepie Steam gra wróci do oferty już 19 marca. GTA IV trafi do sprzedaży w wersji kompletnej, wraz z wszystkimi dodatkami. Dotychczasowi posiadacze gry otrzymają aktualizację do Complete Edition całkowicie za darmo.

Na darmową aktualizację mogą liczyć nie tylko posiadacze pełnej wersji gry. Niespodzianka czeka także na właścicieli samego dodatku Episodes from Liberty City. Oni również otrzymają update do Complete Edition. Osoby posiadające grę zakupioną w sklepie Games for Windows Live Digital Store otrzymają możliwość przeniesienia jej na Rockstar Games Launcher.

Niestety, przy okazji usuwania Games for Windows Live dokonane zostały spore cięcia zawartości. W GTA IV: Complete Edition nie znajdziemy już trybu multiplayer. Z gry usunięte zostaną też trzy stacje radiowe: RamJam FM, Vice City FM oraz Self-Actualization FM. Na szczęście radia mają powrócić w najbliższej przyszłości, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi.

Tagi:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.