Google Play Games logo

Gry z Androida na PC. Usługa Google Play Games dostępna na Windowsie

Google Play Games, aplikacja pozwalająca uruchamiać gry z Androida na PC została udostępniona w wersji beta w wybranych krajach. Gracze z Hongkongu, Korei Południowej i Tajwanu mogą już zapisywać się do testów. To tylko kwestia czasu, gdy usługa pojawi się także i w Europie, gdyż Google zamierza w 2022 roku regularnie powiększać liczbę regionów. Według wstępnych informacji, gry Google Play na PC korzystać będą z zapisów w chmurze, dzięki czemu zakończoną rozgrywkę będzie można kontynuować na tablecie lub smartfonie.

Usługa nie jest jeszcze dostępna w Polsce, niemniej oficjalna strona Gry Google Play pozwala już zapisać się na powiadomienie odnośnie terminu startu. W rozwinięciu wpisu znajdziecie film promujący oraz dodatkowe informacje.

Szczegóły dotyczące planów Google i aplikacji uruchamiającej gry mobilne na PC pojawiły się po raz pierwszy w dokumentach procesowych Apple vs. Epic Games Store. Informację tę potwierdzono w trakcie grudniowego The Game Awards 2021, a teraz pojawiły się pierwsze konkrety.

Aplikacja Google Play Games umożliwi m.in. korzystanie z klawiatury i myszy do grania w takie tytuły, jak Asphalt 9: Legends, Idle Heroes czy Summoners War. Lista dostępnych na komputerach produkcji ma być stale rozszerzana. Gigant z Mountain View wspomina też o pełnej synchronizacji pomiędzy urządzeniami. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, by rozpocząć zabawę na telefonie, kontynuować ją na PC, po czym zakończyć rozgrywkę na tablecie, leżąc pod ciepłą kołderką. Wspierany będzie również program Google Play Points umożliwiający zbieranie punktów za zakupy w sklepie i wymienianie ich na nagrody.


Gry z Androida na PC? Jak myślicie, ma to rację bytu, czy mobilne produkcje powinny pozostać na telefonach i tabletach?

Sklepy:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.