Gry Xbox Game Pass marzec 2023 r. Lista gier zmierzających do usługi w nadchodzącym miesiącu

Łowcy, przed Wami wstępna lista gier Xbox Game Pass na marzec 2023 r.! Nadchodzący miesiąc przyniesie nam świetnie prezentujące się RPG akcji od Team Ninja, zachwyceni będą także fani baseballu (są w ogóle takowi w naszym kraju?), oraz miłośnicy survivali. Powoli dochodzimy też do dnia, w którym zakończy się okres ekskluzywności Ghostwire: Tokyo… czyżbyśmy mieli okazję zagrać już w marcu?
Po zbiór potwierdzonych informacji i ploteczek zapraszamy do dalszej części wpisu 🙂

Aktualizacja wpisu

Lista marcowych gier w Xbox Game Pass została zaktualizowana.

Gry Xbox Game Pass marzec 2023 r.

Marzec z Xbox Game Pass prezentuje się całkiem przyjemnie. W trzecim miesiącu 2023 roku możemy liczyć na to, że do usługi trafią następujące pozycje:

 1. F1 22 (PC, Xbox) – 2 marca
 2. Wo Long: Fallen Dynasty (PC, Xbox) – 3 marca
 3. GUILTY GEAR -STRIVE (PC, Xbox) – 7 marca
 4. Dead Space 2 (Chmura) – 9 marca
 5. Dead Space 3 (Chmura) – 9 marca
 6. Valheim (Game Preview) (Xbox) – 14 marca
 7. Sid Meier’s Civilization VI (PC, Xbox, Chmura) – 16 marca
 8. Ni no Kuni II: Revenant Kingdom – The Prince’s Edition (PC, Xbox) – 21 marca
 9. MLB The Show 23 (Xbox) – 28 marca
 10. Way to The Woods (PC, Xbox) – marzec 2023
 11. Ghostwire: Tokyo (?) (PC, Xbox) – po 25 marca

To oczywiście nie wszystkie gry, które trafią do Xbox Game Pass w marcu. Microsoft zapewne dorzuci jeszcze coś fajnego!


Jakie gry pojawią się w Game Pass w marcu 2023 roku?

Prezentując gry Xbox Game Pass, które zostaną nam udostępnione w marcu, przejdziemy sobie od „pewniaczków” do ploteczek. Jest na co czekać!

1. Wo Long: Fallen Dynasty

Miesiąc rozpoczniemy mocnym uderzeniem. Wo Long: Fallen Dynasty to wyczekiwane przez wielu RPG akcji od studia Team Ninja, twórców znanych m.in. z serii NioH i Dead or Alive. Początkowo wydawało się, że będziemy mieć do czynienia z typowym soulslike, teraz wiele jednak wskazuje na to, że nie do końca. Co by to jednak nie było, z pewnością możemy nastawiać się na tytuł, który zaoferuje nam emocjonującą walkę i wysoki poziom trudności, który sponiewiera nawet wytrawnych graczy.

2. Valheim

Valheim, ceniony survival z akcją osadzoną w uniwersum inspirowanym mitologią nordycką, również pojawi się na Xbox Series X|S już w marcu. Szalenie popularna produkcja otrzyma crossplay pomiędzy PC i konsolami, co z pewnością dodatkowo podniesie liczbę graczy zainteresowanych wspólną zabawą. Długo wyczekiwany przez Xboksowych graczy tytuł wskoczy do abonamentu Xbox Game Pass 14 marca. Możecie już zacząć ostrzyć swoje topory.

3. MLB The Show 23

W zeszłym roku piekło zamarzło po raz pierwszy. MLB The Show 22 od należącego do Sony San Diego Studio wskoczyło na premierę do Xbox Game Pass. Oczywiście czyn ten nie był powodowany dobrą wolą Japończyków, a naciskami ze strony organizacji Major League Baseball, której zależało na dotarciu z marką do jak największej liczby odbiorców. Xbox, należący do amerykańskiej korporacji, cieszący się sporym poważaniem wśród graczy z USA, czyli kraju, w którym baseball jest traktowany jako sport narodowy, wydawał się więc idealnym miejscem na tego typu produkcje.

Zeszłoroczna premiera musiała okazać się sporym sukcesem, gdyż już 28 marca przez piekielne odmęty przetoczy się kolejną fala przymrozków, a my będziemy mogli zagrać w MLB The Show 23 w ramach Xbox Game Pass.

4. Way to The Woods

Na marzec planowana jest także premiera Way to the Woods. Twórca wciąż jednak nie ogłosił dokładnej daty debiutu swojego dzieła. Trzecioosobowa przygodówka pozwoli nam pokierować łanią oraz młodym jelonkiem. Zagubione w surrealistycznym świecie zwierzęta starają się odnaleźć drogę do tytułowego lasu, będącego ich domem. Way to the Woods wyróżnia się przede wszystkim oryginalną oprawą graficzna. Baśniowa stylistyka opisywanego tytułu powinna przypaść do gustu miłośnikom produkcji japońskiego studia Ghibli.

Kiedy Ghostwire: Tokyo w Xbox Game Pass?

I to jest dobre pytanie! Zacznijmy od tego, co wiemy na pewno. Przygodowa gra akcji w konwencji survival horroru trafiła na konsole PlayStation 5 i PC 25 marca 2022 roku. Premierowy trailer informował, że dzieło Tango Gameworks nie pojawi się na innych konsolach przed upływem roku od tego terminu.

Jako że stosowna data zbliża się wielkimi krokami, warto zastanowić się nad potencjalnymi opcjami. Można w tym celu wykorzystać przykład premiery Deathloop. Gra pojawiła się na Xboksach właściwie bez marketingu (który, przed upłynięciem roku od debiutu na PS5, zapewne wykluczony został w umowie podpisanej przez Bethesdę z Sony), tydzień po wygaśnięciu konsolowej ekskluzywności. W przypadku Ghostwire: Tokyo może być dokładnie tak samo, co oznaczałoby, że na Xboksach w grę zagramy końcem marca, bądź, w najgorszym wypadku, początkiem kwietnia. Oczywiście istnieje też opcja, że tytuł wyjdzie na XSS i XSX nieco później, a dzień debiutu poprzedzony zostanie dłuższą akcją reklamową. Jest to jednak mniej prawdopodobne, gdyż, ze względu na XGP i fakt, że pecetowcy grają już od roku, sprzedaż mogłaby nie zwrócić środków poniesionych na marketing. Pozostaje jednak też pytanie, czy twórcy przygotują port na czas.

Pierwsze informacje dot. premiery Ghostwire: Tokyo w Xbox Game Pass w 2023 r. pojawiły się już w zeszłym roku (zresztą, chyba nie było zbyt wielu graczy, którzy spodziewali się, że będzie inaczej). Wiadomość trafiła do nas w nie do końca bezpośredni sposób, ale doniesienia można było uznać za prawdziwe. Otóż jedna z brytyjskich firm architektonicznych udostępniła na swojej stronie internetowej fotografie ze zrealizowanego projektu studia Bethesdy w Londynie. Na ścianie można było dojrzeć tapetę z motywem z opisywanej gry, a także wylistowanymi platformami (wśród których znalazło się oczywiście Xbox Series X|S) oraz przybliżoną datą premiery.


Gdzie kupić najtaniej abonament Xbox Game Pass?

Podoba Wam się marcowa oferta XGP? Przypominamy, że z oferty Tani Xbox Game Pass Ultimate! 5 miesięcy za 56,99 zł, 8 miesięcy za 108,09 zł, 14 miesięcy za 202,50 zł, 26 miesięcy za 388,19 zł skorzystać mogą nowi i wybrani powracający subskrybenci XGP. Jeśli macie aktywny abonament bądź szukacie innych sposobów na jego zakup, znajdziecie je na TaniGamePass.pl

Jeśli jesteś graczem PC z krwi i kości, dołącz do naszej grupy na Facebooku, gdzie znajdziesz innych fanów Steama, 4K oraz Ray Tracingu 😉Łowcy Gier PCMR.
Wszystkich sympatyków Xboksów zapraszamy do grupy tematycznej na Facebooku, w całości poświęconej konsolom Microsoft Xbox One i Xbox SeriesŁowcy Gier Xbox.

Łowcy, na który tytuł najbardziej czekacie? Myślicie, że pozostałe marcowe gry XGP będą równie dobre, co te wymienione powyżej?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.