Gry Xbox Game Pass kwiecień 2023 r. Lista gier zmierzających do usługi w nadchodzącym miesiącu

Lista gier Xbox Game Pass na kwiecień 2023 r. liczy sobie aktualnie 4 pozycje. Choć, można nawet powiedzieć, że jedynie 3, gdyż w jednym przypadku mamy do czynienia z premierą gry w pełnej wersji, która przez dwa lata dostępna była w fazie Wczesnego Dostępu. Oprócz tego w nasze łapki wpadnie nowa produkcja z uniwersum Minecrafta, ociekająca klimatem metroidvania i nietypowy symulator farmy.

Nie przedłużając, poznajmy bliżej gry Xbox Game Pass na kwiecień 2023, o których już wiemy.

Aktualizacja wpisu

Coffee Talk Episode 2: Hibiscus & Butterfly dolączyło do rozpiski.

Gry Xbox Game Pass kwiecień 2023 r.

Czwarty miesiąc roku w XGP nie wygląda na razie może zbyt imponująco, głównie ze względu na brak mocarnych gier AAA, niemniej na wymienione poniżej pozycje wart będzie zwrócić uwagę.

Lista gier Xbox Game Pass kwiecień 2023:

  • Everspace 2 (PC, Xbox) – 6 kwietnia (premiera pełnej wersji gry)
  • Ghostwire: Tokyo (PC, Xbox, chmura) – 12 kwietnia
  • Minecraft Legends (PC, Xbox, chmura) – 18 kwietnia
  • Coffee Talk Episode 2: Hibiscus & Butterfly (PC, Xbox) – 20 kwietnia
  • The Last Case of Benedict Fox (PC, Xbox) – 27 kwietnia
  • Homestead Arcana (PC, Xbox) – kwiecień

To oczywiście nie wszystkie gry, które trafią do Xbox Game Pass w kwietniu. Lista zapewne będzie znacznie bardziej obszerna. Niestety, tym razem nie mamy dla Was żadnych ploteczek 🙁


Jakie gry pojawią się w Game Pass w kwietniu 2023 roku?

Aktualnie lista gier Game Pass w kwietniu liczy sobie cztery tytuły, z czego jeden jest w abonamencie już od dawna, teraz jedynie twórcy planują wydać go w wersji 1.0, zamykając tym samym trwający ponad 2 lata etap wczesnego dostępu. Przyjrzyjmy się nadchodzącym produkcjom nieco bliżej.

Everspace 2

Na początku warto zaznaczyć, że Everspace 2 już teraz dostępne jest w ramach abonamentu Xbox Game Pass PC, z tym że w ramach wersji Early Access. Premiera pełnej wersji gry planowana jest natomiast na 6 kwietnia. Niestety na początku zagrają wyłącznie posiadacze komputerów. Edycja dedykowana Xbox Series pojawi się dopiero latem.

Tytuł ten jest kosmiczną strzelanką wzbogaconą o elementy RPG. W trakcie zabawy eksplorujemy spory, otwarty świat, walczymy z przeciwnikami, handlujemy, a także dbamy o własny statek. Dzieło studia ROCKFISH Games spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem i aktualnie cieszy się aż 87% pozytywnych opinii na Steam. Z pewnością warto je sprawdzić, tym bardziej że twórcy zadbali o przygotowanie polskiej wersji językowej.

Minecraft Legends

Uniwersum Minecrafta rośnie w siłę. Przed nami premiera trzeciej gry, z akcją osadzoną w klockowym uniwersum. Tym razem w nasze ręce wpadnie ciekawy mix gatunkowy, gdyż twórcy postanowili połączyć ze sobą wybrane cechy gier akcji i strategii. Naszym zadaniem będzie obrona krainy Overworld przed najeźdźcami z Netheru – piglinami. Sam gameplay polegał będzie natomiast przede wszystkim na przemierzaniu rozległej lokacji w poszukiwaniu zasobów, wznoszeniu twierdz, które będą stawiały opór wrogom, a także na osobistym braniu udziału w wielkich bitwach. Na fanów sieciowych potyczek czeka też rozbudowany tryb PvP.

The Last Case of Benedict Fox

Z The Last Case of Benedict Fox z pewnością ucieszą się wszyscy fani metroidvanii. Akcja gry studia Plot Twist osadzona została w Bostonie z początków XX. wieku. Tytułowy Benedict Fox będący prywatnym detektywem postanawia zbadać sprawę brutalnego morderstwa młodego małżeństwa. Nasz bohater nie jest jednak „standardowym” amerykańskim bohaterem. By lepiej radzić sobie ze śledztwami, współpracuje z demonem, który zapewnia mu nadnaturalne zdolności, w tym możliwość wchodzenia do głów zmarłych ludzi. Właśnie tam spędzimy najwięcej czasu. Meandry umysłu nie są jednak bezpiecznym miejscem. Aby rozwiązać tajemnicę, trzeba będzie wpierw zmierzyć się z licznymi wyzwaniami, zarówno typowo platformowymi, jak i skupiającymi się na walce z wrogiem.

Homestead Arcana

Dokładna data premiery Homestead Arcana nie jest jeszcze znana. Wiemy jednak, że ten nieco surrealistyczny symulator farmy z elementami gry akcji ma zadebiutować już w kwietniu. Główną bohaterką opisywanej produkcji jest wiedźma, która zakłada swoje gospodarstwo na terenie skażonym tajemniczą Miasmą. Niezrozumiałe zjawisko jest ogromnym zagrożeniem dla okolicznych roślin i zwierząt, a w przyszłości może rozlać się na całą krainę, doprowadzając do jej upadku, dlatego też protagonistka zamierza wziąć sprawy w swoje ręce i uzdrowić spaczoną ziemię.


Gdzie kupić najtaniej abonament Xbox Game Pass?

Podoba Wam się wstępna oferta XGP na kwiecień? Jeśli tak, przypominamy, że z oferty Tani Xbox Game Pass Ultimate! 5 miesięcy za 53,77 zł, 8 miesięcy za 101,78 zł, 14 miesięcy za 198,38 zł, 26 miesięcy za 380,20 zł skorzystać mogą nowi i wybrani powracający subskrybenci XGP. Więcej promek, a także oferty dla aktywnych abonentów znajdziecie na TaniGamePass.pl

Jeśli jesteś graczem PC z krwi i kości, dołącz do naszej grupy na Facebooku, gdzie znajdziesz innych fanów Steama, 4K oraz Ray Tracingu 😉Łowcy Gier PCMR.
Wszystkich sympatyków Xboksów zapraszamy do grupy tematycznej na Facebooku, w całości poświęconej konsolom Microsoft Xbox One i Xbox SeriesŁowcy Gier Xbox.

Łowcy, na który tytuł najbardziej czekacie? Myślicie, że Game Pass w kwietniu, wliczając też gry, o których jeszcze nie wiemy, będzie równie mocny, co w poprzednich miesiącach?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.