Gracze stracą dostęp do Assassin's Creed Liberation HD, Anno 2070 i dwóch innych gier Ubisoftu na Steamie (akt.)

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o zablokowaniu dostępu do wybranych DLC w grach Ubisoftu. Okazuje się, że na samych DLC się nie skończy. Assassin’s Creed Liberation HD i trzy inne tytuły zostały wycofane ze sprzedaży na Steamie, a na kartach produktów pojawił się komunikat informujący o usunięciu gier ze steamowych bibliotek.

Aktualizacja #2

Ubisoft usunął z kart gier kontrowersyjny komunikat oraz wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że ​​obecni posiadacze licencji do gier utrzymają dostęp do zakupionych przez siebie tytułów.

Nie trzeba było czekać długo na reakcję Ubisoftu. Korzystając z portalu Twitter, francuska firma potwierdziła, że wyłączenie usług sieciowych będzie miało wpływ tylko na DLC i funkcje online poszczególnych produkcji. Osoby, które zakupiły wymienione na stronie supportu gry na dowolnej z platform, utrzymają do nich dostęp i będą mogły w dowolnej chwili pobierać je i ogrywać.


Chociaż kilkanaście gier pożegna się we wrześniu ze wsparciem francuskiej korporacji, to na ten moment powyższymi zmianami zostały dotknięte tylko trzy produkcje ze stajni Ubisoftu:

Steamowe karty wszystkich trzech gier witają nas takim komunikatem:

Na prośbę Ubisfotu od 1 września wspomniane produkcje będą niedostępne dla graczy, które je zakupili. Na ten moment nie wiemy, czy osoby posiadające te gry bezpośrednio w Ubisoft Connect również utracą do nich dostęp.

Łowcy, przypominamy, że po 1 września nadal będziecie mogli zapoznać się z Assassin’s Creed Liberation z poziomu Assassin’s Creed 3 Remastered – wiąże się to jednak z kupnem dodatkowej gry.

Informację nadesłał Tyrannei. Dzięki!

Sklepy:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.