Gra na wyłączność Nintendo Switch zmierza na konsole PlayStation oraz PC. Demo Live A Live już dostępne

Remake Live a Live, klasycznej gry jRPG od Square Enix, został wydany w połowie 2022 roku wyłącznie na konsolach Nintendo Switch. Okres ekskluzywności dobiega jednak końca. Twórcy ogłosili właśnie, że ich dzieło niebawem trafi też na konsole PlayStation 4 i PS5, a także na PC (Steam). Data premiery Live a Live ustalona została na 27 kwietnia.

Live A Live przez wielu uznawany jest za jeden z najlepszych klasyków ery 16-bitowej. Niestety oryginał z 1994 przygotowany z myślą o Super Famicon, nigdy nie opuścił granic Kraju Kwitnącej Wiśni. Dopiero remake utrzymany w stylu HD-2D pozwolił miłośnikom jRPGów na całym świecie cieszyć się unikalna rozgrywką. Tytuł w wydaniu na Nintendo Switch zaskarbił sobie sympatię recenzentów i graczy (średnia ocen na Metacritic wynosi obecnie 81/100), a wszystko to za sprawą umiejętnego połączenia unikalnego retro klimatu i oldschoolowych mechanik z nowoczesnymi rozwiązaniami. Fani docenili także wciągający (choć nieco nierówny) wątek fabularny i sporą różnorodność światów, które dane jest nam zwiedzać. W jednej chwili jesteśmy jaskiniowcami, a chwilę później siedzimy już za sterami mecha.


Preorder Live a Live na PlayStation oraz PC

Karta gry została już udostępniona w sklepie PlayStation Store. Twórcy ogłosili, że abonenci PlayStation Plus oraz pecetowi gracze mogą liczyć na 20% zniżki, jeśli zdecydują się na zakup gry w przedsprzedaży:

Cena Live A Live na Steam nie jest jeszcze znana. Strona dedykowana grze nie pojawiła się jeszcze w sklepie, twórcy zapewnili jednak, że będzie dostępna jeszcze dziś.

Niestety nie wiadomo nic na temat wersji pudełkowej, jednak istnieje duża szansa, że, wzorem edycji na Nintendo Switch, takowa trafi w ręce posiadaczy konsol Sony.

Wersja demonstracyjna Live a Live jest już dostępna

Jeśli po obejrzeniu trailera Live A Live wciąż nie wiecie czego się spodziewać i czy jest to tytuł dla Was, już teraz możecie sięgnąć po wersję demo gry, która pojawiła się już na serwerach Sony:

Twórcy umożliwili sprawdzenie początkowych sekcji trzech z ośmiu historii w grze: Dziki Zachód, Zmierzch Edo w Japonii i Odległa przyszłość. Postępy z dema będzie można przenieść do pełnej wersji gry. Wersja demonstracyjna Live a Live na Steam zostanie udostępniona nieco później.


Łowcy, graliście w Live A Live na Nintendo Switch? Zamierzacie sięgnąć po tego odświeżonego klasyka na PC lub konsolach PlayStation?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.