Koniec Google Stadia

Google Stadia zostanie zamknięte. Firma zwróci pieniądze za gry i sprzęt!

Premiera Google Stadia odbyła się pod koniec 2019 roku. Internetowa usługa umożliwiająca granie w chmurze była od tamtego czasu systematycznie rozwijana. Gigant z Mountain View ma jednak w zwyczaju dość częste porzucanie swoich projektów. Plotki o zamknięciu Google Stadia pojawiały się już w momencie debiutu usługi. Przybrały one jednak na sile rok temu, gdy firma zlikwidowała wewnętrzna studia tworzące gry ekskluzywne. Zdementowano wtedy jednak wszystkie takie pogłoski. Dziś już oficjalnie wiemy, że Google Stadia zostanie zamknięte 18 stycznia 2023 roku! Jest to oficjalna wiadomość z blogu platformy.

Co oznacza zamknięcie Google Stadia dla użytkowników?

Zamkniecie Google Stadia będzie równoznaczne z całkowitą utratą dostępu do wszystkich zakupionych gier w ramach usługi. Na szczęście firma Google zapowiedziała, że zwróci pieniądze za wszystkie zakupione gry, DLC oraz sprzęt z Google Store. Realizacja zwrotów została zaplanowana na drugą połowę stycznia 2023 roku.

W swoim oświadczeniu przedstawiciele firmy argumentuje podjętą decyzję niewystarczającą popularnością usługi Google Stadia. Komercyjne wykorzystanie strumieniowania gier nie spotkała się z zakładanym entuzjazmem i zmusiło Google do jego ostatecznej likwidacji. Firma planuje jednak wykorzystać infrastrukturę platformy w takich serwisach jak YouTube czy Google Play.

Źródło: Google Blog

Informację podesłali nam SZPEREKKUCHAR i individualunit. Dzięki!

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.