google stadia

Google Stadia w Polsce! Poznaliśmy polską cenę usługi

Google Stadia oficjalnie wystartowała w Polsce. O godzinie 18:00 w naszym kraju rozpoczęło się wdrażanie usługi umożliwiającej streaming gier na komputery, tablety i smartfony. Nowi użytkownicy będą otrzymywać dostęp falami, a cały proces może potrwać nawet 24 godziny. Google Stadia umożliwi odpalanie nawet bardzo wymagających gier na słabszych urządzeniach. Istotne będzie jedynie bardzo szybkie połączenie internetowe. Do uruchomienia usługi niezbędny jest komputer bądź laptop z przeglądarką Chrome lub urządzenie mobilne z Androidem. Posiadacze sprzętów firmy Apple na razie muszą obejść się smakiem.

Podstawowa wersja Google Stadia jest bezpłatna, za Google Stadia Pro przyjdzie zapłacić 39 złotych miesięcznie. Pierwszy miesiąc abonamentu jest darmowy. Więcej informacji na temat usługi znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Darmowa wersja Google Stadia pozwala streamować grę na posiadane przez siebie urządzenie. Warto przy tym zaznaczyć, że produkcje, w które chcemy zagrać, musimy wcześniej zakupić. Jedynymi całkowicie darmowymi grami są Destiny 2 i Super Bomberman R Online. Działa to więc nieco inaczej niż chociażby Xbox Game Pass Ultimate, który po wykupieniu subskrypcji udostępnia kilkaset gotowych do ogrania tytułów. Google Stadia Free posiada również ograniczenia dotyczące jakości wyświetlanego obrazu. Można liczyć maksymalnie na rozdzielczość 1080p i 60 klatek na sekundę.

Kosztujące 39 złotych miesięcznie Google Stadia Pro działa na podobnej zasadzie, z tym że użytkownicy otrzymują dodatkowo dostęp do kilkudziesięciu darmowych gier w cenie pakietu (w tym Hitman 2, Playerunknown Battlegrounds i Dead by Daylight) i mogą bawić się, oglądając obraz w dużo lepszej jakości (4K, 120 fps). Pełną listę tytułów dostępnych w ramach abonamentu znajdziecie w zakładce „Gry” na tej stronie.

Zarówno jedna, jak i druga wersja abonamentu pozwoli uruchomić takie gry jak np. Cyberpunk 2077 i Immortals Fenyx Rising, co może być wybawieniem dla wielu graczy posiadających słabszy sprzęt. Oczywiście, tytuły tego pokroju trzeba zakupić osobno.


Łowcy, zamierzacie skorzystać z Google Stadia? Jak podoba Wam się pomysł gry w chmurze? Zamierzacie odpalić Cyberpunk 2077, korzystając z usługi Google?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.