Gears 5 dostępne w GeForce Now. Nvidia rozpoczęła 10-letnią współpracę z Microsoftem

Pecetowi gracze mogą od dzisiaj ogrywać Gears 5 w GeForce Now, co za tym idzie Microsoft rozpoczął pierwszy etap współpracy z Nvidią. Na ten moment możemy obserwować jedynie pierwsze owoce tej kolaboracji, ale w najbliższych tygodniach kolejne produkcje zostaną dodane do usługi Nvidii.

Gry Microsoftu dostępne w ramach chmury GeForce Now

W drugiej połowie lutego Microsoft podpisał umowę z Nvidią, która była zapowiedzią dziesięcioletniej współpracy obu korporacji. W ramach umowy, przez najbliższą dekadę użytkownicy GeForce NOW będą mogli streamować gry Microsoftu, Bethesdy oraz Activision Blizzard (o ile transakcja zostanie w końcu domknięta).

Trzeba natomiast nadmienić, że strumieniowanie gier PC będzie dostępne tylko w przypadku wersji kupionych na Steamie oraz w Epic Games Store. W nadchodzących miesiącach zostanie dodana obsługa produkcji z Microsoft Store. Tytuły dostępne w abonamencie Xbox Game Pass nadal będą korzystać wyłącznie z chmury Microsoftu. Już teraz użytkownicy pecetów i urządzeń mobilnych mogą zagrać w Gears 5 poprzez GeForce Now, a już w za tydzień oferta zostanie rozbudowana o kilka kolejnych pozycji.

  • Gears 5 – już dostępne w GeForce Now
  • Deathloop – dostępne od 25 maja w GeForce Now
  • Grounded – dostępne od 25 maja w GeForce Now
  • Pentiment – dostępne od 25 maja w GeForce Now

Obie korporacje dążą do tego, aby wszystkie pecetowe gry Microsoftu były dostępne z poziomu GeForce Now.

Więcej informacji o chmurze Nvidii znajdziecie na stronie GeForce Now.

Źródło: Xbox Wire

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.