Gameplay RoboCop: Rogue City, trailer Test Drive Unlimited: Solar Crown - podsumowanie Nacon Connect 2022

Za nami Summer Game Fest, a na horyzoncie już gamescom i Ubisoft Connect. O wydarzeniu Nacon Connect 2022 mało kto w ogóle słyszał, a jeszcze mniejsze grono graczy było nim zainteresowane. Tymczasem Francuzi dowieźli nam jedną z ciekawszych prezentacji w tym roku. Przed Wami krótkie podsumowanie imprezy.

Zapis transmisji Nacon Connect 2022

Stream Nacon Connect 2022 odbył się wczoraj i trwał 45 minut.


Najciekawsze gry PC i konsolowe zaprezentowane w trakcie streamu

Zespoły francuskiego wydawcy pracują aktualnie nad wieloma ciekawymi grami. Wśród nich znajdziemy:

RoboCop: Rogue City

Po udanym Terminator: Resistance (i nieco chłodniej przyjętym Rambo: The Video Game) krakowska ekipa Teyon bierze się za kolejne mocne IP. Tym razem deweloperzy pracują nad tytułem, który zaprezentuje oryginalną historię w uniwersum RoboCopa.

Tytuł trafi na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series w czerwcu 2023 roku.

Ad Infinitum

Debiutancka produkcja niemieckiego studia Hekate będzie psychologicznym horrorem. Akcja gry umieszczona została w czasach I wojny światowej, a w roli głównego bohatera obsadzono niemieckiego żołnierza cierpiącego na PTSD.

Pozycja zmierza na PC oraz konsole nowej generacji, a jej premiera odbędzie się 20 kwietnia 2023 roku.

Blood Bowl 3

Trzecia część oryginalnej serii taktycznych gier sportowych, w której ponownie przejmiemy kontrolę nad drużynami złożonymi z goblinów czy orków i poprowadzimy je do zwycięstwa w brutalnych zmaganiach. Premiera Blood Bowl 3 odbędzie się jeszcze w tym roku.

Steelrising

Najnowsze RPG studia Spiders z każdym trailerem wygląda coraz bardziej okazale. Francuzi po raz kolejny proponują nam niezwykle intrygującą pozycję. Akcja osadzona została w alternatywnej wersji Paryża, a gracze wciela się w robota, którego zadaniem jest obronić królową Marię Antoninę. Nawet gameplay wygląda na nieco mniej drewniany niż w The Technomancer czy GreedFall. Premiera Steelrising odbędzie się 8 września. Gra trafi tylko na PC, PS5 oraz XS.

The Lord of the Rings: Gollum 

O nowej grze w świecie stworzonym przez J.R.R Tolkiena wiemy już od dawna, ale nie mieliśmy dotychczas przyjemności przyjrzeć się gameplayowi. Aż do teraz. Patrząc jednak po komentarzach na YT, gracze nie są zachwyceni tym, co proponuje im Daedalic Entertainment. Gra pojawi się na PC oraz konsolach dwóch generacji 1 września.

Gangs of Sherwood

Jeśli do teraz wspominacie z rozrzewnieniem tekst „Chodź, pomacam Cię moim cepikiem”, z pewnością zainteresuje Was fakt, że niebawem w nasze ręce trafi Gangs of Sherwood. Tytuł pozwoli wcielić się w Marian, Braciszka Tucka, Małego Johna, a nawet samego Robin Hooda, a fabuła skupi się na charakterystycznym „zabierać bogatym i rozdawać biednym”.

Hell is Us

O Hell is Us dowiedzieliśmy się kilka dobrych miesięcy temu, ale dopiero w trakcie wydarzenia poznaliśmy pierwsze konkrety na temat gry. Tytuł przeniesie nas do alternatywnej wizji rzeczywistości, do świata toczonego wojną domową. Przygodowa gra akcji tworzona jest przez debiutujące studio Rogue Factor, którego założyciel pracował wcześniej nad Deus Ex.

WRC Generations

WRC Generations to pożegnanie studia Kylotonn z tą serią. Licencja Rajdowych Mistrzostw Świata trafi do Codemasters. Zanim to jednak nastąpi, w październiku otrzymamy największy i najbardziej rozbudowany (zdaniem autorów) symulator rajdów w historii.

Test Drive Unlimited: Solar Crown

Na prezentacji nie zabrakło też jednego z najbardziej wyczekiwanych tytułów francuskiego wydawcy. Pierwotnie Test Drive Unlimited: Solar Crown miało pojawić się na rynku jeszcze w 2022, twórcy poinformowali jednak, że potrzebują znacznie więcej czasu na dopieszczenie swojego dzieła Warto wspomnieć, że wbrew pierwszym zapowiedziom, tytuł ten nie pojawi się na PlayStation 4 oraz Xbox One.

Session: Skate Sim

22 września na rynek trafi Session: Skate Sim. Po wielu latach od pierwszej zapowiedzi i długich miesiącach rozwoju tytułu w ramach wczesnego dostępu w końcu dostaniemy w nasze ręce pełną wersję rozbudowanego symulatora jazdy na desce.

War Hospital

Debiutujące w branży Brave Lamb Studio początkiem 2023 roku zaproponuje nam RTSa, w którym wskoczymy w buty emerytowanego lekarza, zmuszonego do powrotu do swojego fachu i otworzenia szpitala polowego na francuskim froncie I wojny światowej.

ParadiZe Project

Zombie zazwyczaj przedstawiane są jako przeciwnicy głównego bohatera. Niezbyt inteligentne istoty nadrabiają braki liczebnością, stąd też zawsze stanowią ogromne zagrożenie. ParadiZe Project zmienia nieco ten trend, pozwalając przejąć kontrolę nad bezmózgimi kreaturami i skierować je do budowy umocnień lub do walki ze swoimi pobratymcami. Intrygująca produkcja trafi na PC, PS5 i XS w 2023 roku.

Crown Wars The Black Prince 

Turowa strategia od Artefacts Studio przeniesie nas w czasy wojny stuletniej. Gracz stanie na czele rodziny szlacheckiej i poprowadzi ją do walki z wrogo nastawionymi ludźmi i złymi siłami, które skorumpowały władze. Premiera zaplanowana została na 2023 rok, a gra trafi na PC, konsole nowej generacji i Nintendo Switch.

Clash: Artifacts of Chaos

Wydarzenie przyniosło nam także aktualizację dotyczącą Clash: Artifacts of Chaos. Przygodowa gra akcji zaliczyła opóźnienie i trafi na rynek dopiero 9 lutego 2023 roku. Gameplay wygląda całkiem obiecująco.

Terminator Survival Project

Terminator: Resistance okazał się solidnym FPS-em, dlatego też możemy liczyć na kolejną grę w tym ciekawym uniwersum. Na pierwszy survival w świecie Terminatora jeszcze sobie poczekamy, gdyż sami twórcy zaznaczyli, ze debiut odbędzie się w odległej przyszłości.


Co by nie mówić, Nacon Connect 2022 okazało się jedną z ciekawszych prezentacji tego roku. Może i na konferencji zabrakło głośnych hitów AAA, ale większość zaprezentowanych tytułów wygląda intrygująco. A jakie jest Wasze zdanie?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.